Facebook Google+ Twitter

Będą zmiany w europejskich pucharach

Komitet Wykonawczy UEFA ogłosił w szwajcarskiej Lucernie zmiany, jakie będą przeprowadzone w najbliższych latach w Lidze Mistrzów, Pucharze UEFA oraz Pucharze Intertoto.

Od sezonu 2009/2010 do fazy grupowej Ligi Mistrzów automatycznie zakwalifikują się dwadzieścia dwia kluby, a pozostałe dziesięć zagra w eliminacjach. Te z kolei będą dzieliły się na dwa 'turnieje'. W jednym drużyny (zespoły z państw najwyżej rozstawionych w rankingu UEFA) zagrają w mini turnieju, gdzie z piętnastu ekip awansuje tylko pięć. Natomiast w drugim zagrają mistrzowie czterdziestu państw niżej sklasyfikowanych w rankingu. Do fazy grupowej awansuje także tylko pięć zespołów. Dodatkowo najsilniejszym ligom w
Europie przyznano bezpośrednio trzy miejsca w fazie grupowej, a nie jak dotychczas tylko dwa. Kolejną zmianą w Lidze Mistrzów jest organizacja finału. Dotychczas był on rozgrywany w środę, od sezonu 2009/2010 będzie odbywał się w sobotę.

Pomysł Michela Platiniego, zakładający, aby zwycięzcy pucharów krajowych mieli bezpośredni awans w fazie grupowej Ligi Mistrzów nie został zatwierdzony.

Już niedługo będziemy tylko wspominać Puchar Intertoto i Puchar Zdobywców Pucharów, ponieważ zostanie one zlikwidowane. W Pucharze UEFA postanowiono zaś rozszerzyć ilość zespołów z czterdziestu do czterdziestu ośmiu.

Źródło: Oficjalny serwis UEFA

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.