Facebook Google+ Twitter

Będą zmiany w spocie o upadku komunizmu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-18 13:01

Polskie przedstawicielstwo przy Unii Europejskiej zażądało szybkiej i zdecydowanej reakcji na film. W liście do Komisji ambasador Jan Tombiński napisał, że jest rozczarowany brakiem profesjonalizmu.

Wyliczył błędy w 3-minutowym filmie i brak wzmianki o kluczowych polskich wydarzeniach, bez których nie byłoby demokratycznych przemian na starym kontynencie.

Chodzi o powstanie „Solidarności", rozmowy Okrągłego Stołu, wybory 4 czerwca i powstanie pierwszego niekomunistycznego rządu w Polsce.

Ambasador podkreślił, że film jest niesprawiedliwym uproszczeniem, a wybór scen wskazuje, że historia 20-lecia upadku komunizmu opowiedziana jest z niemieckiej perspektywy. - Upadek muru berlińskiego był symboliczny, ale kończył etap zmian zapoczątkowanych w Europie Środkowo-Wschodniej - napisał ambasador.

Komisja Europejska poinformowała, że będą zmiany w filmie. Rzecznik Komisji Joe Hennon powiedział, że zmienione zostanie przede wszystkim ujęcie, które pochodzi z lat 90. - demonstracja, której uczestnicy trzymają transparent z napisem „Gazeta Polska".

W nowym filmie prawdopodobnie uwzględniona zostanie rola „Solidarności" - mówią urzędnicy w Komisji Europejskiej. Joe Hennon powiedział, że Komisja musi się w tej sprawie skontaktować z twórcami spotu - spółki z zewnątrz, której zlecono film.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.