Facebook Google+ Twitter

Będzie blokada Ministerstwa Sprawiedliwości? Rusza akcja pisania listów

Były już blokady urzędów państwowych przez anonimowych hakerów. Teraz będzie akcja blokady Ministerstwa Sprawiedliwości listami pracowników sądownictwa. Domagają się poprawy warunków wynagrodzeń i protestują przeciw planom reorganizacji sądów w kraju.

Od wtorku 10 kwietnia pracownicy sądownictwa zrzeszeni w związku "Solidarność", postanowili codziennie przez dwa tygodnie (do 24 kwietnia) wysyłać listy z pytaniami do Ministerstwa Sprawiedliwości. Chcą w ten sposób zarzucić ministra Gowina nawałem listów z protestami przeciwko niskim wynagrodzeniom i rządowym planom reorganizacji sądów w kraju.

O akcji wysyłania listów pracownicy sądownictwa poinformowała wczoraj śląsko-dąbrowska centrala "Solidarności". Przypomniała, że to kolejna forma protestu związkowców sądownictwa, którzy domagają się wyższych wynagrodzeń i żądają rezygnacji z planu resortu w sprawie likwidacji ponad stu sądów rejonowych.

Związkowcy Międzyregionalnej Sekcji NSZZ "Solidarność" Pracowników Sądownictwa sygnalizują – pisze dziennik.pl, że nie mogą strajkować, dlatego muszą sięgać po inne formy protestu. Zapewniają, że ich akcja w żadnym stopniu nie uderzy w obywateli, a jednocześnie gwarantują, że dla ministerstwa sprawiedliwości będzie ona bardzo dokuczliwa.

Przewodniczący MS NSZZ "Solidarność" dodaje, że w akcję włączyli się także przedstawiciele społecznej inicjatywy "Brońmy Sądów", ale on jako przewodniczący liczy przede wszystkim na aktywny udział wszystkich pracowników sądownictwa. Jeżeli tak się stanie i każdy członek związku wyśle minimum jeden list lub e-mail, to w sumie uzbiera się około 40 tysięcy pism.

Związkowcy mają pytać w listach do ministra sprawiedliwości, Jarosława Gowina, głównie prośby dotyczące poprawy warunków pracy osób zatrudnionych w sądownictwie oraz ekonomicznych i społecznych kosztów planowanej reorganizacji sądów. Jest to bardzo ważne, gdyż dotąd nikt takich wyliczeń nie przedstawił.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

doświadczony przez prawnik
  • doświadczony przez prawnik
  • 12.04.2012 22:17

Za co 8im stwarzać lepsze warunki za wydawane kapturowe wyroki w imię zemsty za mówienie prawdy, za lekceważenie Konstytucji i Ustaw. Tą instytucję należy dokładnie oczyścić z tych, którzy lekceważą prawa i godność należne człowiekowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.