Facebook Google+ Twitter

Będzie bożonarodzeniowa szopka

„ Rzeźbiarski Zakątek” w Obrze Dolnej gmina Kargowa w woj. lubuskim to królestwo Grzegorza Lisiewicza rzeźbiarza zrzeszonego w Lubuskim Stowarzyszeniu Twórców Rękodzieła Ludowego i Artystycznego, tutaj jest jego miejsce wypoczynku.

 / Fot. Józef Nawrocki „ Rzeźbiarski Zakątek” w Obrze Dolnej gmina Kargowa w woj. lubuskim to królestwo Grzegorza Lisiewicza rzeźbiarza zrzeszonego w Lubuskim Stowarzyszeniu Twórców Rękodzieła Ludowego i Artystycznego. Chociaż pracownię ma w Kargowej tutaj jest jego miejsce azylu, przez cały czas dąży do jego upiększenia, stale coś tutaj robi, pomaga mu w tym rodzina.

W dniach 30 i 31 mają zorganizował tutaj kolejny plener rzeźbiarski. Sześciu zaprzyjaźnionych rzeźbiarzy wykonywało rzeźby które mają tworzyć tegoroczną szopkę bożonarodzeniową. Przez dwa dni powstały postacie św. Józefa, Matki Boskiej, narodzonego Jezusa, pasterzy i osła. To na razie tyle ale będzie ich więcej – mówi Grzegorz Lisiewicz, dalsze powstaną podczas kolejnego pleneru który planuje zorganizować w początkach września.

Oprócz organizatora w plenerze uczestniczyli: Grzegorz Hadzicki ze Świebodzina, Jerzy Kopeć z Przytocznej, Tadeusz Bardelas z Rusinówka koło Świebodzina i Rafał Mencel z Wolsztyna, czynnie uczestniczyło także wielu podopiecznych Grzegorza Lisiewicza uczęszczających na prowadzone przez niego zajęcia w szkółce rzeźbiarskiej przy Centrum Kultury w Kargowej.

- Poniesionych kosztów nie pokrywałem sam – mówi Lisiewicz, 1000 zł dołożyło Stowarzyszenie Regionu Kozła za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

Zobacz zdjęcia. Tak powstaje szopka bożonarodzeniowa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.