Facebook Google+ Twitter

Będzie całkowity zakaz handlu w niedzielę?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-09 07:25

"Solidarność" rozpoczęła walkę o całkowity zakaz handlu w niedzielę - pisze dziennik "Polska". Niewykluczone więc, że w siódmy dzień tygodnia pozamykane będą nie tylko hipermarkety, ale również osiedlowe sklepy. Po wakacjach związek skieruje do Sejmu obywatelski projekt ustawy w tej sprawie.

By został przyjęty, musi się pod nim podpisać co najmniej 100 tys. osób, dlatego "Solidarność" już rozpoczęła kampanię w hipermarketach - czytamy w gazecie.

Obecnie zakaz handlu obejmuje 12 dni świątecznych w roku. Związkowcy chcą, aby w pierwszym okresie obowiązywania nowych zasad sklepy były w niedziele czynne krócej, na przykład do 13. Następnie przyjdzie kolej na całkowity zakaz - powiedział "Polsce" Alfred Bundera z "Solidarności" pracowników handlu.

Ekonomiści są jednak sceptyczni i ostrzegają, że nowe regulacje mogą się wiązać ze wzrostem cen i zwolnieniami - zwraca uwagę gazeta. Obawiam się, że uderzy to przede wszystkim w samych pracowników - ostrzega Robert Gwiazdowski z Centrum im. Adama Smitha. Swój sprzeciw zapoawiada także Platforma Obywatelska. "To rozwiązanie jest szkodliwe dla gospodarki" - mówi senator PO Tomasz Misiak. Także PiS jest sceptyczne. Jak powiedział poseł Tadeusz Cymański, trzeba raczej pomyśleć o rozsądnym kompromisie.

Więcej na ten temat pisze dziennik "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.