Facebook Google+ Twitter

Będzie darmowy internet w telefonie!

Choć wydaje się to nieprawdopodobne, mobliny internet z którego możemy korzystać za pomocą telefonów komórkowych będzie w Polsce darmowy. U wszystkich operatorów komórkowych, na terenie całego kraju.

Jak podaje serwis gazeta.pl, Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił przetarg na częstotliwość dla mobilnej sieci szerokopasmowej na terenie całej Polski. Dla użytkowników najważniejsze jednak będzie to, że zwycięzca przetargu nie będzie mógł pobierać żadnych opłat za korzystanie z internetu przez komórkę. Nie będzie również konieczny zakup nowej usługi i podpisywania umowy z operatorem sieci oferującym darmowy internet.

Z danych przekazanych przez UKE, wspomniany przetarg wyłoni operatora, który wprowadzi usługę szerokopasmowego dostępu bezprzewodowego na terenie całej Polski. Zwycięzca przetargu ma zapewnić bezpłatny, mobilny internet, do którego dostęp miałby użytkownik każdego operatora komórkowego w Polsce.

Prędkość internetu dla poszczególnych użytkowników będzie na poziomie nie mniejszym niż 128 kb/s i nie przekraczającym 256 kb/s. Przy czym warto zaznaczyć, że tak będzie tylko przez pierwszy rok od uruchomienia usługi. W ciągu kolejnych 2 lat prędkość będzie nie mniejsza niż 256 kb/s i nie większa niż 512 kb/s.

Mobilny - i co najważniejsze - powszechny i darmowy internet w Polsce to przysłowiowy "strzał w dziesiątkę". Możliwości internetu bezpłatnego, ale stacjonarnego są zdecydowanie gorsze ze względu na różnorakie ograniczenia i limity. Dzięki mobilnemu internetowi możliwe będzie na przykład sprawdzenie poczty elektronicznej czy stanu konta bankowego. Pojawią się jednak i ograniczenia. Jedna sesja nie będzie mogła trwać dłużej niż godzinę.

Planowane zmiany z pewnością zmuszą operatorów mobilnego internetu do uatrakcyjnienia swych ofert, gdyż bezpłatny internet - nawet z ograniczeniami - jest dużo bardziej atrakcyjny dla użytkowników. Postawienie na wyższą jakość i nowe usługi niedostępne przy okazji darmowego moblinego internetu z pewnością będą jakmiś rozwiązaniem.

źródło: Gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

paula ch
  • paula ch
  • 11.04.2011 22:45

fajne

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poki co nie ma co sie za bardzo zajmowac ta informacja. Z kilka wzgledow. Po pierwsze sporo wody w Wisle uplynie, zanim to wprowadza. Po drugie, mobilnosc tego netu bedzie sie pewnie ograniczac do duzych miast. Po trzecie, szybkosc lacza jest bardzo mala. Sprawdzenie poczty bedzie trwalo dobre kilka chwil.Ja jakbym mial wybierac jakis mobilny net, to bym sie nie bawil w jakies promocje, tylko kupilbym porzadny dostep do sieci, np Orange'a z CDMA. Moglbym sobie posurfowac i w lesie, a pewnie tez obnizyloby mi to koszty polaczen.Ten darmowy moze sie sprawdzic za to jako internet obslugiwany przez komorke, blackberry czy cos takiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

U nas na Bemowie też niby miał być darmowy internet ale jak to działało to był śmiech na sali, jak patrzyłem na pana burmistrza Dąbrowskiego, który się tak chwalił i mówił, że jest dumny z tego, że to działa to mi się chciało śmiać. Net zrywał po 30 minutach, były dni, że go w ogóle nie było, był wolny jak ..... To ma być internet?

No ale popieram próby. Dobry kierunek choć zobaczymy jak to będzie działało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mnie to nie cieszy. Darmowy dostęp do internetu spowoduje, że dotychczasowi dostawcy odejdą z rynku. A jak już zostanie ten jeden to nie trzeba być prorokiem, żeby wiedzieć jaka będzie jakość usług (vide casus TP SA, państwowej służby zdrowia, itp.). Poza tym nie ma nic za darmo. W rezultacie do tych co korzystają z Internetu dopłacać będą ci których to nie interesuje. Po prostu komuna.
Efektem ubocznym będzie cenzura. Tak jak to już jest w rzeszowskiej (bezpłatnej - a jakże) sieci bezprzewodowego dostępu do Internetu. Na pewno tego chcemy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

I tu sie zgodzę z Pawłem;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sądzę że oprócz stron www będą też nam pojawiały się różnorakie reklamy które będziemy "zmuszeni" oglądać - wtedy operator będzie zarabiał na reklamach :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

1) Fajnie. To bardzo cieszy. Jak dla mnie fajny news.
2) A w ogóle to kto na tym zarobi - jak zarobi operator darmowego internetu? Bo tekst pośrednio implikuje, że to nie będzie żaden operator komórkowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.