Facebook Google+ Twitter

Będzie druga Rospuda w Mikołajkach?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-28 07:18

Ekolodzy i samorządowcy ostrzegają, że planowana przebudowa drogi numer 16 może doprowadzić do katastrofy ekologicznej na Mazurach. "Rzeczpospolita" pisze, że inwestycja może napotkać na opór ze strony ekologów, podobnie jak ma to miejsce w przypadku obwodnicy Augustowa, która ma przeciąć dolinę Rospudy.

Jezioro jest naturalnym siedliskiem wielu zagrozonych wyginięciem gatunków. W rejonie planowanej inwestycji znajduje się jedno z największych skupisk żółwia błotnego w Polsce. Jezioro Tałty zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa przyrody UNESCO. Dlatego przeciwnicy przebudowy proponują inny przebieg trasy, tak, by omijała cenne tereny. Ich zdaniem planowana przez drogowców estakada, która ma biec przez jezioro Tałty zniszczy je na zawsze.

Przebudowa drogi krajowej numer 16, łączącej miasta Warmii i Mazur z drogą krajową Warszawa-Gdańsk, należy do kluczowych inwestycji finansowanych z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko. Drogowcy nie podzielają opinii ekologów i posiadają opinie według których, projekt nie jest szkodliwy dla środowiska. Dlatego nie mają zamiaru przerwać przygotowań do rozpoczęcia budowy.

Więcej o sprawie w "Rzeczpospolitej"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.