Facebook Google+ Twitter

Będzie ekshumacja Kaczorowskiego. Czy doszło do zamiany ciał?

Na poniedziałek, 22 października, zaplanowano ekshumację kolejnych ofiar katastrofy smoleńskiej. Tym razem otwarte zostaną groby dwóch mężczyzn. Jednym z ekshumowanych ma być ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Śledczy mają wątpliwości, czy to jego ciało znajduje się w Świątyni Opatrzności Bożej.

Ryszard Kaczorowski / Fot. Michał Ziółkowski, CC 3.0Jak informuje portal Interia.pl śledczy, po przeanalizowaniu dokumentacji medycznej, mają wątpliwości, czy także w tym przypadku nie doszło do zamiany ciał. Ostatni prezydent RP na uchodźstwie spoczął w Panteonie Wielkich Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

W poniedziałek ciało Ryszarda Kaczorowskiego przewiezione ma zostać na szczegółowe badania do Krakowa. Ze stolicy Małopolski ciało przetransportowane zostanie do Wrocławia, gdzie specjaliści przeprowadzą sekcję zwłok.

Będzie to kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Do tej pory otwarto groby Zbigniewa Wassermana, Przemysława Gosiewskiego oraz Janusza Kurtyki. We wrześniu ekshumowano ciała Teresy Walewskiej-Przyjałkowskiej oraz Anny Walentynowicz. W tym przypadku przypuszczenia o zamianie ciał okazały się słuszne, co potwierdziły badania DNA.

Według informatorów portalu nie będą to ostatnie ekshumacje w tym roku. Za kilkanaście dni odbyć mają się kolejne. Tym razem dotyczyć mają jednego z dowódców wojskowych.

Znajdź nas na Google+Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

To przykre,ale mam prawie pewność,że ta katastrofa-połączyła na stałe w trumnach,ludzi o odmiennych światopogladach,odczuciach i zawodach.-Im jest dobrze,-milczą,a my?..

Komentarz został ukrytyrozwiń

"śledczy, po przeanalizowaniu dokumentacji medycznej, mają wątpliwości, czy także w tym przypadku nie doszło do zamiany ciał."

Ciał się nie zamienia. Zamienia się tabliczki z opisem...
Idźmy dalej i dochodźmy do tego, czy w trumnie Gosiewskiego nie ma kawałka Szmajdzińskiego...
Mamy horror na dwie kadencje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po legendzie Solidarności czas na Prezydenta. Niżej upaść już nie można. Porażka tysiąclecia. Wnuki naszych wnuków będą się czerwienić ze wstydu za swoich przodków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.