Facebook Google+ Twitter

Będzie internetowe radio informacyjne

Jeśli nie będzie żadnych niespodzianek, to za kilka dni w internecie zaistnieje radio o profilu informacyjno-publicystycznym.

Nazwa stacji zostanie ujawniona dzień przed startem, kiedy będą już tzw. zerowe wydania niektórych programów.  - Polski rynek radiowy cierpi na deficyt stacji gadanych - podkreśla Bartosz, który kieruje całym projektem.

Tę pustkę ma zapełnić nowa stacja. Twórcy radia (to pomysł czterech młodych ludzi w wieku około dwudziestu lat) nie ukrywają, że zamierzają być lepsi od Radia TOK FM oraz telewizji TVN 24. Jednak według szefa stacji, nie będzie to proste wyzwanie.

Na antenie nie będzie muzyki. Jedyne akcenty dźwiękowe to oprawa, którą tworzą sami pracownicy radia. Główną pozycją programu stacji ma być emitowany początkowo co pół godziny serwis informacyjny tworzony przez trzy regionalne studia: Gdańsk, Kielce i Kraków.
To przedsięwzięcie non-profit, radio będzie tworzone przez pasjonatów interesujących się radiem i dziennikarstwem. - Naszym celem jest rozwój radiofonii internetowej w Polsce - podkreśla szef radia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Interesująca inicjatywa. :)
Młodzi nie skażeni rutyną, niezależni politycznie, mają szansę
wnieść trochę świeżości i obiektywizmu informacyjnego.
Do dzieła Panowie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo sie ciesze na taka wiadomosc. Za kazdym razem kiedy chce posluchac wiadomosci i komentarzy na TOK FM szybko sie irytuje plytkoscia i jednomyslnoscia prowadzocych. Co wiecej ich bezczelnosc do pretendowania do bycia prawdziwie obiektywnymi jest wrecz niewiarygodna. Wykazuja sie ignoracja i tendecyjnoscia. To bardzo rozczarowywujace.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam nadzieje, że internetowi radiowcy będę nie tylko zapraszać uznanych publicystów, lecz także odkrywać nowe talenty. Powodzenia, będę was słuchać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nowe radio nie będzie związane z żadną opcją polityczną więc zarzuty o stronniczość nie mogą występować.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.07.2006 16:05

Zgadzam się, że brakuje nam stacji radiowych o profilu publicystycznym. Czołowe stacje to papka podawana między reklamami. U wielu ludzi wywołuje odruchy wymiotne. Odruchy te często potęgowane są "głebią" intelektualną prowadzących bloki programowe.


Inną sprawą jest publicystyka w TOK FM i TVN24.

TOK FM od dłuższego czasu poraża mnie "jednomyślnością" prowadzących poranki. Po odejściu Rafała Ziemkiewicza codzienne audycje są już tylko mdłe i przewidywalne jak partia warcabów. Rozumiem wymogi poprawności politycznej narzucone przez Wyborczą - przecież opłaca całą tą armię "płaskich" komentatorów. Ale już teraz nie mam już sił stykać się z zastępem praktycznie jednakowo myślących. Czekam na coś świeżego i - nie daj Boże - poprawnego politycznie.

Publicystyka w TVN24 to podobna sytuacja. Wszyscy widzimy i słyszymy W.SZ. Morozowskiego. A to podobno flagowy publicysta tej stacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To bardzo dobrze, że młodym chce się chcieć. Wierzę, że z czasem studia regionalne powstną w całym kraju. Na antenie będzie...mało muzyki?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.