Facebook Google+ Twitter

Będzie kolejna kadencja Tuska w PO?

Mimo że we wrześniu 2010 roku zapowiedział, że to jego ostatnia kadencja, dziś otoczenie premiera Tuska twierdzi co innego.

 / Fot. Leszek Szymański, PAP"Klimat w Kancelarii Premiera się zmienił. Już nikt nie mówi tam o szukaniu następcy, ale o tym, jak doprowadzić do reelekcji" - mówi jeden ze współpracowników szefa rządu.

Według nieoficjalnych danych Newsweeka premier rozważa nawet przyspieszenie wyborów na przewodniczącego partii. Początkowo miały się one odbyć w roku 2014, dziś mówi się o 2013.

"Im wcześniej Tusk odświeży swój mandat, tym lepiej dla niego" - twierdzi rozmówca "Newsweeka". Według niego na skutek kryzysu pozycja Tuska może słabnąć z każdym miesiącem, dodatkowo w 2014 odbędą się podwójne wybory: do Parlamentu Europejskiego i samorządowe. "Lepiej, żeby w trakcie kampanii partia nie zajmowała się sama sobą" - mówi.

Może być jeszcze jeden powód przyspieszenia reelekcji. Jest nim szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna, który miałby zasilić listy Platformy do europarlamentu. Tuskowi łatwiej byłoby go wypchnąć, gdyby rok wcześniej wygrał walkę o przywództwo w partii.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.