Facebook Google+ Twitter

Będzie kolejna - stoczniowa komisja śledcza?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-25 14:56

Politycy coraz częściej mówią o powołaniu kolejnej sejmowej komisji śledczej - do wyjaśnienia ewentualnych nieprawidłowości przy prywatyzacji stoczni.

Po tym, jak zapadła decyzja o powołaniu komisji do wyjaśnienia afery hazardowej, pojawiają się opinie, że w podobny sposób należy zająć się możliwymi nieprawidłowościami podczas sprzedaży majątku stoczni Gdynia i Szczecin.

Poseł PiS Joachim Brudziński zapowiada, że jeśli będzie wniosek o powołanie komisji stoczniowej, to on go poprze. Jego zdaniem cała sprawa stoczni to nawet nie afera, ale prawdziwa tragedia - zarówno samych stoczniowców, jak i stu tysięcy ludzi żyjących i pracujących wokół przemysłu stoczniowego.
Minister w kancelarii premiera Rafał Grupiński argumentuje, że komisja stoczniowa nie jest potrzebna, bo takiej afery nie było, a cała sprawa to efekt gorliwości urzędników próbujących przekonać jedynego inwestora, by nie rezygnował z przetargu. Grupiński wyraził też przekonanie, że chęć powołania komisji stoczniowej to próba ucieczki od kwestii pojawiających się w komisji hazardowej.

Z kolei minister w kancelarii prezydenta Aleksander Szczygło uważa, że sprawę prywatyzacji stoczni trzeba wyjaśnić, a złożoność problemu sprawia, że nie wszystko może wyjaśnić prokuratura. Zdaniem ministra już sam fakt, że kancelaria premiera złożyła zawiadomienie do prokuratury dotyczące prywatyzacji stoczni, świadczy o nieprawidłowościach.

Natomiast eurodeputowany z ramienia SLD Wojciech Olejniczak wątpi w sens powoływania kolejnych sejmowych komisji śledczych. Żadna komisja już nic nie wyjaśni, bo ta instytucja się zużyła - uważa polityk lewicy.

Według informacji, które wydostały się z Centralnego Biura Antykorupcyjnego niektórzy członkowie rządu faworyzowali katarski fundusz w staraniach o zakup majątku po stoczniach w Gdyni i Szczecinie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.