Facebook Google+ Twitter

Będzie kolejny marsz na Warszawę? Ojciec Rydzyk ściąga posiłki w obronie TV Trwam

Tej wiosny zażółci się i zaczerwieni w stolicy od haseł i transparentów uczestników marszów i demonstracji. Największy i najbardziej głośny ma się odbyć w obronie TV Trwam. Organizatorzy mówią nawet o 300 tysiącach ludzi.

 / Fot. Wikipedia, Autor: Wistula"Trzeba się przygotować na pójście na Warszawę. Ale wtedy - mobilizacja powszechna! Wszystkich Polaków, wszystkich ludzi wierzących. To nie może być 100, 200 czy 300 tysięcy nawet. Niech Warszawa zobaczy wielu ludzi!" - wzywa w swoich mediach o. Tadeusz Rydzyk.

Dyrektorowi Radia Maryja chodzi o kolejny marsz "w obronie TV Trwam". W walce o miejsce na multipleksie. Kilka dni temu Fundacja Lux Veritatis o. Rydzyka, która jest właścicielem kanału TV Trwam, złożyła kolejny raz wniosek o koncesję na cyfrowy multipleks. Złożyła znów papiery, bo – jak mówi toruński redemptorysta na antenie swojego Radia Maryja - obawia się, że "konkurs jest ustawiony i Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) chce przyznać zezwolenie komu innemu".

Ojciec Rydzyk wzywa przeto słuchaczy swoich mediów, do trwania w walce o słuszną sprawę i dalsze wysyłanie protestów do Rady Radiofonii, z żądaniami przyznania TV Trwam "należnego miejsca" na multipleksie i "zaprzestania dyskryminacji katolickich mediów". Wzywa też do demonstracji. Jak informuje - "zbieramy podpisy do Krajowej Rady, niech to będą miliony!" "I trzeba się przygotować na pójście na Warszawę. Obudź się, Polsko! Obudź się, Polsko, bo inaczej będzie źle! Nie wolno być obojętnym. Będąc obojętnym, popieram to zło" - przekonuje o. Rydzyk na antenie swojej stacji.

Już wcześniej wspominał, że nie wyklucza, że będzie musiał, że "trzeba będzie iść do Warszawy". Ostrzegał i wzywał, aby rozbić przygotowania. "Ale wtedy to naprawdę mobilizacja powszechna. Wszystkich Polaków, wszystkich ludzi wierzących. To nie może być 100, 200 czy 300 tysięcy (osób) nawet" - mówił toruński zakonnik.

Poprzedni marsz ogólnopolski w sprawie TV Trwam - ZDJĘCIA

"Niech Warszawa zobaczy wielu ludzi. I niech zobaczą ci, którzy rządzą. Że jesteśmy razem, zależy nam na wolności słowa. Nie na mediach koncesjonowanych i chwalących reżim rządzących. Nie zależy nam na mediach reżimowych, ale na wolnych. Zależy nam na ewangelizacyjnych, szukających prawdy, mediach, w których będzie możliwość dyskusji, komunikacji ze sobą. Dyskusji na argumenty, na wszystkie tematy. Rozmowy o sprawach wiary, rozumu, o sprawach ojczyzny" – argumentował o. Rydzyk.

Radio Maryja ciągle powtarza i wylicza, że pod petycją do KRRiT złożyło już podpisy ponad 2,4 mln osób. Wrześniowy marsz w 2012 roku pod hasłami "Obudź się Polsko", według stacji radiowej o. Rydzyka, zgromadził ponad 100 tys. osób. Również wielka demonstracja przeszła ulicami Warszawy 21 kwietnia 2012 roku. Ale tegoroczna wiosenna ma być największa i najsilniejsza z dotychczasowych. Ma być siłą walki i walką siły. A Radio Maryja i Telewizja Trwam to siła słowa i modlitwy. Milionów.

Marsz w obronie TV Trwam w Warszawie - ZDJĘCIA

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła konkurs, pod koniec grudnia zeszłego roku, konkurs na cztery ostatnie miejsca na multipleksie cyfrowym. Krajowa Rada planuje umieścić na nim cztery kanały: społeczno-religijny, filmowy, edukacyjno-poznawczy i dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat.

Według założeń, podanych w treści ogłoszeń o konkursach, telewizyjny program społeczno-religijny ma zawierać: "transmisje i relacje z nabożeństw i uroczystości religijnych, wydarzeń z życia Kościoła i społeczeństwa oraz powinien edukować w zakresie historii i współczesnym chrześcijaństwie, w duchu nauczania Stolicy Apostolskiej i jedności z Episkopatem Polski". "Audycje poświęcone tematyce religijnej będą propagowały tolerancję i treści ekumeniczne oraz działania w duchu dialogu międzyreligijnego (...)".

Do konkursu KRRiT, wpłynęło dotąd 12 ofert, w tym dwie dla kanału społeczno-religijnego: Fundacji Lux Veritatis i Media Works, spółki zależnej Point Group, będącej wydawcą tygodnika "Wprost" i "Do Rzeczy".

Ojciec Rydzyk ma pełne ręce roboty. Walczy o miejsce na multipleksie dla Telewizji Trwam, mobilizuje i organizuje pochody i demonstracje "w obronie TV Trwam" i przerwania "dyskryminacji katolickich mediów". Walczy także o przyspieszenie budowy wielkiego, nowoczesnego, piętrowego kościoła w Toruniu, mającego być wotum wdzięczności za Jana Pawła II w Porcie Drzewnym; kościół ma być gotowy w stanie surowym latem 2013 roku - zapowiada zakonnik redemptorysta. Będzie gotowy pół roku wcześniej niż planowano.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Na ostudzenie gorących głów tych, którzy nie wiedzą co czynią.
Maryja Śliczna Pani

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=_HXw2bHztYc&NR=1

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Roman Koźmiński

Mistrzowi Durentiusowi pomogło, to może i elicie pomoże? :)

http://www.youtube.com/watch?v=k_po0hzMeac

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda , że ten klecha nie zorganizuje marszu w obronie podstawowych praw Obywateli, choćby takich jak: praca i godziwa za nią zapłata, godna starość, czy przyzwoita opieka medyczna. Polska bankrutuje, a on ciagle swoje... to żałosne. Tak jakby obecność tej śmiesznej stacji TV miało cokolwiek poprawić....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja nie mam nic przeciwko Trwam na multipleksie. Ale nie za darmo, bo niby z jakiej racji skoro to jest prywatna telewizja?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Koźmiński , jakie pan pobiera nauki z tv Trwam . Czego uczy Rydzyk ? Dzisiaj postanowiłam prześledzić pana wpisy [ ok 6] .Wszystkie zawierają epitety niegodne katolika .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten " zapowiadany marsz "nie ma nic wspólnego z tv Trwam . To tylko pretekst do działań politycznych . Tadeusz Rydzyk marzy o powrocie PiS do władzy i miliony z kasy państwowej . W ostatni dzień urzędowania PiS przyznano poza procedurami 10 milionów zł Rydzykowi.
Jak będzie spełniał wymogi odnośnie multipleksu ...zawsze tą koncesje dostanie . Póki co robi zadymy bo nie ma pieniędzy .
Zwozi ludzi z całej Polski , judzi ...a wydane pieniądze na wyjazdy by starczyły na multipleks albo czy nie lepiej dać dzieciom na obiady ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z całym szacunkiem - "znaj proporcją, mociup panie"... Są sprawy ważne i ważniejsze:
http://forsal.pl/artykuly/686629,zwolnienia_w_polskich_firmach_tak_zle_nie_bylo_od_9_lat.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może by lepiej kasę zebrał na opłaty?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zalecam wszystkim a przede wszystkim, którzy popierają Tadeusza Rydzyka.
PROSZĘ o obejrzenie ze szczególna uwagą wszystko i to z 45 minuty.
Tam jest jak Tadeusz Rydzyk kupuje helikopter od 47 :03 ( 47 minuty).
ZACHĘCAM

Imperium Ojca Rydzyka

http://www.youtube.com/watch?v=2MZAMUrPuGQ

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tych, którzy chcą uczestniczyć w tym marszu zachęcam wpierw do tego:
OBEJRZYJCIE CAŁY DOKUMENT

http://www.youtube.com/watch?v=7dMuT6VoIuA&feature=fvw

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.