Facebook Google+ Twitter

Będzie kolejny projekt nowelizacji Konstytucji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-03 18:02

Po Rzeczniku Praw Obywatelskich, przedstawienie swojej propozycji zapowiedzieli byli prezesi Trybunału Konstytucyjnego.

Jak mówi sędzia Jerzy Stępień, konstytucjonaliści nie szykują rewolucji. Przygotowywane zmiany są niewielkie, ale istotne z punktu widzenia mechanizmu działania Państwa. W szczególności dotyczy to relacji między rządem a prezydentem.

Jednocześnie sędzia Jerzy Stępień zapowiedział, że propozycja ta zostanie jeszcze zaprezentowana prezydentowi, premierowi oraz marszałkom sejmu i senatu.

Były prezes Trybunału Konstytucyjnego pozytywnie odniósł się też do pomysłu Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który zaproponował utworzenie międzypartyjnego komitetu do spraw pracy nad nowelizacją ustawy zasadniczej. Ponadto zwrócił uwagę, że takie inicjatywy pokazują, iż kolejne środowiska coraz bardziej dojrzewają do tego, że potrzebna jest nowelizacja Konstytucji.

W pracach nad nowelizacją Konstytucji w ramach Konwersatorium Doświadczenie i Przyszłość biorą udział konstytucjonaliści i byli prezesi Trybunału Konstytucyjnego. Jednak dziś z udziału w komisji zrezygnował jej dotychczasowy przewodniczący, sędzia Marek Safian. Jego odejście jest związane z objęciem funkcji sędziego w Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości w Luksemburgu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.