Facebook Google+ Twitter

Będzie komisja śledcza ws. śmierci Olewnika?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-20 09:09

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski nie wykluczył powołania komisji śledczej, która miałaby zbadać sprawę śmierci Krzysztofa Olewnika i jego zabójców, osadzonych w więzieniu. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą kluby parlamentarne.

Bronisław Komorowski jest sceptyczny wobec pomysłu. Jego zdaniem politycy powinni dać więcej czasu prokuraturze na zbadanie sprawy. Marszałek mówił, że prace komisji mają przede wszystkim wymiar polityczny, a posłowie i tak bazują na materiałach, zebranych przez prokuraturę.

W opinii Komorowskiego śledztwo musi wykonać organ wyspecjalizowany jakim jest prokuratura, a nie politycy. Marszałek przekonywał, że trudno sobie wyobrazić, by posłowie przesłuchiwali więźniów, czy funkcjonariuszy służby więziennej.

Wniosek o powołanie komisji jeszcze w zeszłym roku złożyło Prawo i Sprawiedliwość. Zbadania sprawy przez posłów chce 78 procent Polaków. Pomysł powołania komisji śledczej popierają również prezydent Lech Kaczyński, oraz Rzecznik Praw Obywatelskich - Janusz Kochanowski.

Po wczorajszym samobójstwie Roberta Pazika, trzeciego z zabójców Krzysztofa Olewnika, nad powołaniem komisji śledczej zastanawia się SLD oraz PSL.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.