Facebook Google+ Twitter

Będzie lepsza ochrona przed zwolnieniem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-15 07:17

Umowy o pracę na czas określony mają trwać do 4 lat - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Toczone są w tej sprawie negocjacje w komisji trójstronnej pomiędzy pracodawcami i związkami zawodowymi.

Z rozmów, jakie gazeta przeprowadziła z członkami komisji wynika, że uda im się wypracować kompromis. Oznacza to, że nowe przepisy mogą wejść w życie jeszcze w tym roku.

Gazeta pisze, że wielu z 3,4 mln pracowników, którzy obecnie pracują nawet kilkanaście lat na podstawie umów na czas określony, zyska w ten sposób lepszą ochronę przed zwolnieniem, prawo do odprawy i możliwość przywrócenia do pracy. Będą oni mogli też odwoływać się od, ich zdaniem, bezpodstawnego zwolnienia do sądu. Obecnie mogą być zwalniani bez podawania przyczyny, a okres wypowiedzenia ich umowy trwa dwa tygodnie.

Jolanta Fedak, minister pracy i polityki społecznej, powiedziała "Dziennikowi Gazecie Prawnej", że jeśli komisja dojdzie do porozumienia, to kierowany przez nią resort przygotuje projekt odpowiedniej nowelizacji kodeksu pracy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.