Facebook Google+ Twitter

Będzie można zmienić warunki spłaty kredytu w obcych walutach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-10 07:48

Dziennik "Polska" pisze, że od 1 lipca będzie można zmienić warunki spłaty kredytu w obcych walutach. Tego dnia wchodzą w życie przepisy Komisji Nadzoru Finansowego, które pozwolą kredytobiorcom uniknąć wysokich kursów sprzedaży waluty stosowanych przez banki. W niektórych bankach widełki między kursem kupna a sprzedaży wynoszą aż 39 groszy.

"Klienci już teraz interesują się zapowiadanymi zmianami i kupują jednorazowo nawet po kilka tysięcy franków. Przyznają, że potrzebują pieniędzy na spłatę przyszłych rat kredytów hipotecznych" - opowiada "Polsce" Jerzy Gidelski, który prowadzi kilka kantorów we Wrocławiu. Dodaje, że od kilku tygodni franki znikają z kantorów.
Gazeta wyjaśnia, że aby móc spłacać kredyt hipoteczny walutą kupioną w kantorze, kredytobiorca po 1 lipca będzie musiał się udać do banku i podpisać aneks do umowy. Taką decyzję będzie można podjąć tylko raz podczas całego okresu kredytowania. Dlatego trzeba dokładnie przemyśleć, czy operacja się opłaci.
Więcej na ten temat - w dzienniku "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W Polsce obowiązującą walutą jest polski złoty. Kto wiecznie kombinuje i zaciąga długi w obcych walutach powinien liczyć się z tym, że nie tylko może "zarobić", ale i "stracić". I to powinna być jego sprawa i jego kłopot. Ponieważ jednak długi tego rodzaju nie zaciągają zwykli obywatele, a tzw. "elitka" to i wszelkiego rodzaju maści urzędy, z Komisją Nadzoru Finansowego na czele, bardzo się tymi sprawami przejmują i robią, co mogą aby ulżyć doli pożyczkobiorcom w obcych walutach. A co ze zwykłymi pożyczkobiorcami w dobie kryzysu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.