Facebook Google+ Twitter

Będzie muzeum PRL

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2008-04-11 17:40

To nie będzie nudna ekspozycja w szklanych gablotach. W muzeum historii Polski z czasów PRL nikt nie będzie się nudził. Otwarte w wykupionym przez gminę nowohuckim kinie "Światowid", ma być multimedialne i niesztampowe.

W Krakowie są miejsca przypominające czasy komunizmu, takie jak pub "Prohibicja". / Fot. LUDWIK KOSTUŚTak zapowiadają przynajmniej jego twórcy. Zarządzać obiektem będzie Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski.W składzie przyszłej rady muzeum zasiądą zaś reżyser Andrzej Wajda z żoną Krystyną Zachwatowicz, znaną scenografką. Wajda nie ukrywa, że podoba mu się ta rola. - Jestem wzruszony, że rzeczywistość towarzysząca mojej młodości zamienia się obecnie w muzeum - podkreśla reżyser "Katynia". Pierwszą wystawę obejrzymy w 2010 roku. Choć nie powstały jeszcze projekty ekspozycji, będzie ona pokazywać jak rodził się komunizm.

Tomasz Merta z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego podkreślał, że powstaje tego rodzaju muzeum, które przemawiać będzie do głowy i do serca. Ma przypominać Muzeum Powstania Warszawskiego. Znajdą się w nim zarówno fotografie, jak i inne pamiątki, będą także pokazy multimedialne z okresu PRL. Dyrektor Kostro liczy, że część zbiorów ofiarują kolekcjonerzy pamiątek z czasów PRL.

Krzysztof Sakowski
-
POLSKA Gazeta Krakowska
dn

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.