Facebook Google+ Twitter

Będzie nam lepiej

"Nie umiem posługiwać się komputerem, nie umiem wysłać esemesa, nie mam prawa jazdy, nie umiem pływać, konto założyłam parę lat temu, gdy nie chciano mi już wypłacać honorariów w gotówce… ".

Mówca / Fot. Jadwiga Kowalczyk...twierdziła pani Pawłowicz, wobec czego zdumiałam się niezmiernie, patrząc na stronę FB, gdzie pani P. jest jak najbardziej i gdzie można ucieszyć oko zmasowanymi wyrazami antypatii do słynnej posełki, której światopoglądowe wypowiedzi bywają tyleż ekspresyjne, co chamskie.

Użytkownicy Fb domagają się odejścia z portalu osoby demonstrującej publicznie nienawistny i pogardliwy stosunek do wielu innych; do osób będących obywatelami naszego kraju, uczestniczących w normalnym życiu, pracujących, płacących podatki (również na apanaże pani P) ale mających odmienne zwyczaje osobiste.

Nie zdziwił mnie więc apel, że Pawłowicz „musi odejść”, ale fakt jej wirtualnego istnienia na Fb; wychodzi na to, że znarowiona panna z nadmiarem testosteronu kokietuje publikę rzekomym zacofaniem, demonstrując w ten sposób uwielbienie dla prezesa.

Na tym poprzestanę, jeśli chodzi o wydarzenia marginalne, bo właśnie dotarła do mnie treść wielkiego wystąpienia prezesa na kongresie PiS, z którego wynika, że prezes doskonale wie, jak strasznie źle jest w Polsce i w jaki sposób zrobi wszystkim dobrze, kiedy tylko dojdzie do władzy.

Niestety – mnie osobiście druga transza socjalizmu nie obejmie, bo niczego nie urodzę, pięciu stów na urodzonego (zdolnego do życia poza mym łonem) łebka nie dostanę i u schyłku życia pozostanie mi tylko radosna obserwacja gwałtownego zagęszczenia ludności na m2 w bloku oraz okolicy (pod warunkiem, że prezes dojdzie do władzy).

Oczywiście, żeby zapłacić za rodzenie dzieci, trzeba zabrać nadmiar gotówki prywaciarzom, bo ci zawsze powinni mieć pod górkę i tak będzie sprawiedliwe (jeśli prezes dojdzie do władzy).

Brakło mi w programie prezesa kolejnego źródła dobrobytu dla rozmnożonego społeczeństwa, a mianowicie ziemi rolnej dla tych, którzy fabrykantami i inną kapitalistyczną swołoczą nie zechcą zostać. Tych należy skierować do uprawy roli i tu mamy historycznie przerobione dwie możliwości zapewnienia dobrobytu rozmnożonym:

1. Przede wszystkim - rozkułaczenie kułaków (vide. Paprykarz Kowalczyk i jemu podobni)
2. Przypisanie do leżącej odłogiem ziemi wolnych najmitów, żeby zaczęli coś orać, zamiast szwendać się po miastach.

W tę ekonomicznie wzmocnioną akcję rozmnażania ludności włączy się z pewnością Kk z hektarami, które odebrał, ale jeszcze kułakom nie sprzedał. Odpadnie konieczność budowania milionów mieszkań, bo na roli, jak wiadomo, stawia się czworaki, co integruje chłopskie rodziny i stwarza znakomite warunki wzmożonego rozrodu.

Tyle byłoby w skrócie na tematy gospodarcze, które mi się szalenie podobają, ale wypada wspomnieć, a nawet podkreślić rzecz politycznie najważniejszą, a mianowicie " wykonywanie suwerenności państwa”.

Nie wiem jak się wykonuje suwerenność, ale skoro suwerenni nie jesteśmy, a według pani Pawłowicz siedzimy w europejskim burdelu, gdzie wszystko wolno – to wyobrażam sobie, że prezes przewiduje postawienie na granicach Polski muru, przez który żadna wraża siła, zagrażająca suwerenności się nie przedrze.

I to będą właśnie miejsca pracy, likwidujące bezrobocie.

Dla ochrony suwerenności od góry, żeby nam nad głowami nie powiewała niebieska (Pawłowicz) szmata w gwiazdki - trzeba będzie nad krajem rozciągnąć kopułę, żeby amerykańskie drony nie podglądały naszych sposobów na świetlaną przyszłość, dobrobyt i przyrost populacji za pięć stów od łebka.

Co jeszcze będzie się roić pod kopułą prezesa – trudno przewidzieć. Słuchając programu budowy powszechnego dobrobytu, jaki ma dla nas prezes, trudno cokolwiek dołożyć. Wszak prezes obiecał już wszystko.

Ps.Z ostatniej chwili - hurra!!! odrodzi się URZĄD do zatwierdzania treści w kulturze i nikt nie będzie obrażał uczuć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

Ktoś w necie zauważył: "Jeśli nie macie zielonego pojęcia co się dzieje w rządzie i chcecie dalej głosować na PisPOSLD, to najlepiej w ogóle podczas wyborów nie wychodźcie z domów. Ci ludzie nigdy nie zrobią czegoś dla nas dla polski tylko i wyłącznie dla siebie."/ pisownia oryginalna/

A zatem, lepiej nam nie będzie dopóki się nie opamiętamy i nie przestaniemy walczyć ze sobą zarówno w Sejmie jak i w mediach. Najwyższy czas poważnie zainteresować się tym, co jeszcze można uratować i kto władny będzie to zrobić.

I nie ma co liczyć na wiodące partie.
One już nie potrafią funkcjonować inaczej.

Zostały nam 3 miesiące...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Arkadiusz Gębka

Teoretyk z ciebie dobry, gorzej z praktyką...

@ Elżbieta Szychlińska
Dla ciebie chyba niewiele rzecz jest zrozumiałych. Ale jakoś idziesz do przodu:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

witam
Wszystkich komentatorów, tych za i tych przeciw. Polemika z Panią Jadwigą wymaga dużego kunsztu pisarskiego. Przypuszczam że jest polonistką z zawodu i bardzo biegle się posługuje tym językiem. Doradzam,osobiste wycieczki nic nie dadzą, obnażą tylko małość adwersarzy. Komentujmy artykuły a wyjdzie to naszej wątrobie na zdrowie.
pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wrodzone chamstwo jest nieuleczalne . Może być tylko gorzej .
Felietony Pani Jadwigi nie dla wszystkich są zrozumiałe ale to nie Jej problem .

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Łukasz Wolski

Netykieta "pozwala" na bezpośredniość oraz "per Ty", wyklucza chamstwo...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lepiej już było - mawiał zmarły niedawno Tadeusz Mosz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zagryweczki w stylu pisania do kogoś "chłopcze", żeby go zdyskredytować, urągają przede wszystkim tobie (myślę, że pisanie per pani nie ma już sensu) i pokazują twoją bezsilność. Brak argumentów, trzeba się podeprzeć takimi zwrotami?

Zabawne, że tak doświadczony autor musi sięgać po takie sztuczki (nieudane zresztą).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chłopcze - zapytaj faraona Zelnika, któremu gorycz porażki w walce z kapłanami wywarła niezatarte piętno na przystojnej twarzy.
O komunę pytaj w rodzinie. Poznaj wspomnienia z pierwszej ręki - od własnych dziadków. Może ci przejdzie prezesowa metoda imputowania ludziom, kto za czym tęskni i o czym myśli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie sądzę też, żeby przyszło im ( wtedy) do głowy, że praktycznie w warunkach prawie swobodnego dostępu do informacji, a przynajmniej potencjalnych narzędziach stojących do dyspozycji, aby informacje zdobyć, będzie możliwe wciskanie takiego kitu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukaszu, jeśli przez "możnych z poprzedniego systemu" rozumiesz aparatczyków z PRL-u, to porównanie jest chybione. Wierz mi, tamci do pięt nie dorośli miłościwie nam panującym pod względem przedmiotowego traktowania obywateli i cynizmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.