Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12781 miejsce

Będzie nowa konstytucja?

Propozycja Tuska pokazuje jak wielką bzdurą było przywracanie na siłę i z ideologicznych pobudek niektórych instytucji znanych z Polski międzywojennej.

Głupota, głupota, głupota - propozycja Tuska pokazuje jak wielką bzdurą było przywracanie na siłę i z ideologicznych pobudek niektórych instytucji znanych z Polski międzywojennej.
Symbolika dla solidarnościowych zapalczywych "walczaków" była ważniejsza niż interes państwa!

Stała niemożność wyłonienia siły zdolnej do trwałego rządzenia przez 4 lata wynika jednak z całkowicie innych przyczyn, które krótko mówiąc dotykają rozumności i przyzwoitości tzw. klasy politycznej. Udział w polityce nie jest sposobem na budowanie czegokolwiek ważnego dla ogółu Polaków. To raczej kwestia zaspokojenia potrzeb ekonomicznych - własnych i biznesowych kolegów. To sprawa zaspokojenia żądzy krwi oraz stałego dostępu do narzędzi i środków umożliwiających szkodzenie myślącym inaczej, bądź nawet ich fizyczną eliminację.

Szkodnictwo, złodziejstwo i nienawiść przybrano w szaty ustrojowej normy. Nic więc dziwnego, że do polityki - hojnie finansowanej z rozbudowanej sfery publicznej i jej prywatyzacji - tak ochoczo ciągną różnej maści awanturnicy. Patrząc na nich i oceniając realizowane przez tych ludzi działania nie ma co kierować się ich rozmodleniem, gładką gadką, garniturami, jedwabnymi krawatami, tytułami naukowymi czy też zagranicznym obyciem!

Dla wielu przeciętnych Polaków oznacza to utratę wiary w jakiekolwiek ideały i autorytety, zniechęcenie i poczucie braku jakichkolwiek perspektyw. Czy zmiany zaproponowane przez Tuska poprawią sytuację? Trudno powiedzieć. Tak czy inaczej, zlikwidować ten bałagan będzie trudno. Bardzo trudno.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Tak , myśłę że jak nie zaczniemy na nowo odbudowywać podstaw fundamentów demokracji w Polsce począwszy od gminy i powiatu to za kilka lat już bedzie za późno na cokolwiek i z czymkolwiek zrobić. Obiecał nam Tusk okręgi jednomandatowe w 2004 roku - grzmiał z mównicy Sejmowej że to nie propozycja tylko KONIECZNOŚĆ , mówił PiS i PO o "przewietrzaniu" samorzadów / wprowadzenie kadencyjności wójtów , burmistrzów i prezydentów miast / a dziś co proponują - całkowicie odwrotne pomysły i wbijają nam ciemnotę która nie ma nic wspólnego z demokracją bezpośrednią?????? my służymy im tylko do tego by wrzucić kartę do głosowania do urny - 24.53 % frekwencji w ostanich wyborach - to świadczy jak nas skutecznie zniechęcili do czegokolwiek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.11.2009 13:43

,,Dla wielu przeciętnych Polaków oznacza to utratę wiary w jakiekolwiek ideały i autorytety, zniechęcenie i poczucie braku jakichkolwiek perspektyw. Czy zmiany zaproponowane przez Tuska poprawią sytuację? Trudno powiedzieć. Tak czy inaczej, zlikwidować ten bałagan będzie trudno. Bardzo trudno.'' - więc nie marudźmy ludziom już więcej, i organizujmy się sami. Zorganizujmy oddolnie Alternatywę Obywatelską... tak by w niej ludzie dojrzeli, tak długo oczekiwaną, nową perspektywę...

Zbiórka chętnych tutaj: prostowoczy@wp.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podaję adres do "ciekawej" wiadaomości, która - niestety - raczej potwierdza moje czarnowidztwo. Ile jeszcze takich przypadków czaka na odkrycie? http://wiadomosci.onet.pl/2082671,11,podejrzane_zakupy_urzednikow_za_miliony_zlotych,item.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ocena bardzo ostra, a może nawet lekko przesadzona (?) ale faktem jest, że zmiany sa potrzebne.
Sytuacja klinczu między rządem a prezydentem jest absolutnie szkodliwa i czas najwyższy to zmienić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.