Facebook Google+ Twitter

Będzie nowy AntyKomor. Robert Frycz: chcę bronić wolności słowa

Robert Frycz, który tuż po przeszukaniu dokonanym przez ABW usunął z sieci serwis AntyKomor.pl, zapowiedział stworzenie nowego serwisu parodiującego prezydenta. "Chcę bronić wolności słowa w imieniu wszystkich internautów" - zadeklarował. Co na to prawo?

AntyKomor.pl / Fot. screen"Jeśli już przyszło do mnie ABW, to nie chciałem dalej ryzykować" - mówił Robert Frycz, komentując zamknięcie prowadzonego przez siebie serwisu.

Uzyskawszy pomoc prawną oraz wsparcie Zbigniewa Ziobry i Jacka Kurskiego z PiS, zdecydował się jednak wrócić do dawnej działalności. Podczas briefingu prasowego ogłosił, że otworzy kolejny serwis, za cel satyry i krytyki biorący Bronisława Komorowskiego. "Chcę bronić wolności słowa w imieniu wszystkich internautów" - zapowiedział Frycz cytowany przez serwis rp.pl.


Znieważenie prezydenta? ABW u autora strony AntyKomor.pl. Serwis zamknięty


Jak jednak poinformowała rzecznik prasowa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, powodem akcji ABW były nie tyle wypowiedzi właściciela ani użytkowników strony, lecz obecne w serwisie fotomontaże (przedstawiające Komorowskiego m.in. jako Stalina) oraz gry: "Komor-killer" i "Komor-szoter". "Wskazane gry polegają na strzelaniu do wizerunku Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego" i "na rzucaniu w wizerunek Prezydenta różnymi przedmiotami (fekaliami, młotkiem i innymi) aż do momentu zabicia postaci" - czytamy w oświadczeniu ABW w tej sprawie.

ABW wyjaśnia: Na stronie AntyKomor.pl można było strzelać do prezydenta


– Bronisław Komorowski ze zdziwieniem przyjął informację o akcji ABW – powiedział w Radiu Zet prof. Tomasz Nałęcz z Kancelarii Prezydenta. Podkreślał, że zamieszanie wokół sprawy bardziej szkodzi prezydentowi niż serwis AntyKomor.pl. Prof. Nałęcz dodał, że w jego ocenie likwidacji lub zmianie powinien ulec art. 135 § 2 kodeksu karnego. W świetle tego przepisu za znieważenie Prezydenta RP grozi kara trzech lat więzienia, a przestępstwo ścigane jest z urzędu.

Prezydent obroni twórcę Antykomor.pl - mówi Nałęcz


Złożenie szczegółowego, nieco dalej idącego projekt zmian w tej materii zapowiedział klub parlamentarny PJN. "Będziemy mówić o trzech rzeczach: artykułach 212 i 135 kodeksu karnego oraz o raporcie Naczelnej Rady Adwokackiej, która także odnosi się do problemu wolności obywatelskich i wolności słowa (...). Proponujemy zlikwidowanie i wykreślenie z kodeku karnego artykułów 212 i 135" - powiedział Paweł Poncyljusz.

PJN chce zmian w prawie - większego zakresu wolności słowa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

POszczekajcie sobie POmioty
 • POszczekajcie sobie POmioty
 • 16.07.2011 11:03

ujadaja tu rozne slugusy POmiotow, ale to tylko wyraz ich bezsilnosci. Antykomor znow dziala i wszyscy moga sie smiac i widziec, jaki zenujacy jest Bronek-gajowy i cla ta pazerna zgraja przybledow, jakich konDonkow, Zbychow i Mirow.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
 • ela
 • 25.05.2011 16:04

Wolności słowa nie trzeba bronić , ważne : jakie SŁOWO ,a pan przekroczył normy relacji międzyludzkich.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 25.05.2011 16:04

miejsce fryczów jest na wyspach hula gula

Komentarz został ukrytyrozwiń
Arek
 • Arek
 • 25.05.2011 12:09

"Ten frycz to pis-uarowy oszołom. To świństwo i podłość. Po prostu jeszcze jeden internetowy bandyta podlizujący się kaczorowi. Na pohybel!"
Nie lubię cię z kilku powodów Tadeuszu.
1. Przeklinasz, a tylko idioci używają przekleństw, skoro język polski daje tysiące innych możliwości używania słowa jako broni.
2. Wychodzę z założenia, że o ludziach ze strony www.kaczyńskiwypierdal... czy jakoś tak nie powiesz, ze to podlizujący się tuskowi i Komorowskiemu "oszołomy"
3. Po trzecie, cofnij zegar o trzy lata a zobaczysz na internecie piekło serwowane Kaczyńskim przy których to co ma do zaoferowania ma AntyKomor to tylko coś na kształt delikatnego masażu. I nie tylko na internecie.
Komorowski mówi, że Polska konstytucja była drugą w europie, nikt się nie śmieje, nie podają tego w głównych wydaniach informacji, a niektóre serwisy podają, że nawet ma rację, bo był zarys konstytucji na Korsyce. Jest elementarna różnica w traktowaniu jednych i drugich. Pod każdym względem platforma Obywatelska jest gorsza od Pisu. Inwigilacja, wykorzystywanie służb, nieporadne rzadzenie, chronienie ludzi pograżonych w aferach, i pod każdym względem jest lepiej oceniana w mediach. To jest niewiarygodne, że jakiś polityk PO bęcknie sobie, że ten Frycz jest "agentem" Pisu ii elektorat od razu to łyka. Ja tego nie potrafie zrozumieć. Kaczyński wyrzuca ministra Lipca za korupcję, Tusk odwołuje Chlebowskiego za nielegalny lobbing i utratę kilku miliardów złotych a elektorat PO mówi, to Pis jest nie uczciwy. Za Pis pada rekord wzrostu gospodarczego, za PO gospodarka się wali, a elektorat PO mówi Pis nie umie rządzić. Za Pis łąpani sa przestępcy, za PO założyciele stron krytykujących rząd a elektorat PO mówi to PIs serwuje nam państwo polityczne. I JA PĘKAM ZE ŚMIECHU! ŚMIEJĘ SIĘ Z WASZYCH MAŁYCH ORZESZKÓW POMIEDZY USZAMI! BŁĄGAM WAS PRZYŚLIJCIE MI SWOJE CV! TAKICH BEZWOLNYCH ZOOMBI JAK WY CHCIAŁBY MIEĆ KAŻDY PRACODAWCA W TYM KRAJU!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ułan
 • ułan
 • 25.05.2011 11:57

Ten koleś chce bronić wolności słowa? Ten sam, który na swojej stronie antykomor pisał takie komentarze (to do gościa, który zagroził, że zgłosi strone antykomor gdzie trzeba):

"Co do zamykania naszego serwisu – leć na komendę już teraz i zakapuj nas, donosicielu śmierdzący – chętnie poznamy cię z imienia i nazwiska. Niestety, musimy cię zmartwić wierutnie – serwis zarejestrowany jest w Republice Vanuatu gdzie macki polskiego prawa nie sięgają – możesz sobie pisać petycje i skargi gdzie chcesz a AntyKomor jak był tak będzie i taki frajer jak ty tego nie zmieni."

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 24.05.2011 21:17

podpuszczony przez działaczy sam dał się wykołować pseudotworząc pseudostronę

Komentarz został ukrytyrozwiń
werol
 • werol
 • 24.05.2011 11:29

jeden z dziennikarzy powiedział,że od czasów rządu PiS-u,wszelkie zasady "wyleciały w powietrze".
lepiej tego nie można było ująć.Chamstwo,oszczerstwa,pomówienia i szkalowanie stały sie trampoliną do kariery i popularności.
Ludzie,którzy niszczą autorytety,sami stają się "autorytetami".Nie dorośliśmy do społeczeństwa obywatelskiego,brakuje odpowiedzialności,rozsądku,a przede wszystkim kultury.
Polska demokracja to karykatura pajdokracji,którą zżera rak małostkowości.Odbijamy się od jednej skrajności w drugą.Od tego chybotania można się po....zwymiotować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zabiegi nijakiego Frycza aby ośmieszyć i zohydzić Komorowskiego na niewiele się zdały. Prezydent bije wszystkich "na głowę" jeżeli chodzi o stopień społecznego zaufania. czego nie można powiedzieć o prezesie Jarku, który z kolei bije wszelkie rekordy braku zaufania

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 24.05.2011 06:24

Niech sobie robi , karierę prawniczą ma z głowy - jest niewiarygodnie, nieetyczny jak na wymogi w tym zawodzie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
 • Gerard Stenc
 • 23.05.2011 21:32

Diabeł może rządzić aby to działało.Dyletant i pazerniaki to powrót do państwa komorników i panów.Płaskie myślenie-płaskie rządzenie.To jest walka tapet a nie ideologi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.