Facebook Google+ Twitter

Będzie nowy stadion w Warszawie!

Będzie nowy stadion przy Łazienkowskiej - donosi oficjalny internetowy serwis Legii Warszawa

Dwa dni temu Rada Warszawy przegłosowała uchwałę zezwalająca na przebudowę stadionu Legii przy ulicy Łazienkowskiej. Nie obyło się bez sprzeciwów i prób wprowadzenia zmian. Jednak poprawki zostały odrzucone i tuż przed godziną 16 stosunkiem głosów 35 za i 1 przeciw uchwała została przyjęta. Tak więc warszawska Legia będzie miała nowy stadion.

W myśl uchwały będzie można zagospodarować teren przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie. Zezwala ona również na budowę obiektów rekreacyjno-sportowych oraz stadionu. Wykonanie uchwały powierzono prezydentowi miasta stołecznego Warszawa.

W uzasadnieniu mówiono między innymi o unieważnionych przetargach i konieczności przebudowy stadionu. Na prace przy przebudowie stadionu radni przeznaczyli 180 milionów złotych. Polska nie może się doczekać stadionu narodowego z prawdziwego zdarzenia, takiego na którym mecze naszych ulubieńców mogłoby obejrzeć czterdzieści tysięcy kibiców. Stadion w Chorzowie jest zasłużony, ma tradycję, ale brakuje mu nowoczesności i kameralności. Może więc nowy stadion Legii stanie się stadionem narodowym gdzie odrodzi się piłkarska reprezentacja Polski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.