Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19204 miejsce

Będzie polskie liceum w Brukseli?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-22 10:12

Jest szansa na porozumienie w sprawie polskiego liceum w Brukseli, które Ministerstwo Edukacji Narodowej początkowo planowało zamknąć. Resort tłumaczył decyzję oszczędnościami i reformą szkolnictwa za granicą, w zamian proponował naukę przez internet lub przekształcenie placówki w liceum społeczne. Przeciwko tym planom zaprotestowali rodzice i uczniowie.

Rozwiązanie problemu sfinansowania szkoły zaproponował wiceminister edukacji Krzysztof Stanowski. Dyrektor szkoły Bożena Rogolińska powiedziała Polskiemu Radiu, że przed kilkoma dniami otrzymała list, a w nim informację, że liceum nie zostanie zamknięte, jeśli rodzice zgodzą się współfinansować szkołę. - Rodzice za pośrednictwem Polskiej Macierzy Szkolnej płaciliby na przykład czynsz za szkołę - dodała dyrektor szkoły. Bożena Rogolińska szacuje, że rodzice rocznie płaciliby około 20-30 euro.

Do polskiego liceum, jedynego w Brukseli chodzi około stu uczniów na lekcje z języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, geografii i religii. Odbywają się one 2 razy w tygodniu - w środy po południu i w soboty, wtedy w belgijskich szkołach nie ma zajęć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.