Facebook Google+ Twitter

Będzie poprawkowa matura

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-08-28 09:51

Ok. 20 proc. abiturientów będzie mogło skorzystać z możliwości zdawania egzaminów poprawkowych - mówi Janina Skibicka, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Uczniowie piszą matury. / Fot. Dziennik ZachodniW sierpniu 2008 r. odbędzie się po raz pierwszy od wprowadzenia tzw. nowej matury - matura poprawkowa - poinformowała Centralna Komisja Egzaminacyjna. Ogłoszono także terminy sprawdzianu dla VI klas oraz egzaminów gimnazjalnych i maturalnych w przyszłym roku szkolnym.

- Według naszych przewidywań z możliwości zdawania egzaminów poprawkowych skorzystać będzie mogło ok. 18-20 procent abiturientów - mówi Janina Skibicka, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi. - Wyliczyliśmy to na podstawie wystawionych w tym roku aż 6 tys. świadectw tzw. amnestyjnych, a więc dla tych osób, które nie zdały jednego egzaminu, a pozostałe zaliczyły na poziomie co najmniej 30 procent punktów.

Matury pisemne rozpoczną się 5 maja językiem polskim i potrwają do 21 maja. Równolegle w szkołach, od 5 do 31 maja, przeprowadzane będą obowiązkowe egzaminy ustne z polskiego i języków obcych. Dodatkowa matura odbędzie się w terminie 6 oraz 9-13 czerwca. Nowością będzie możliwość zdawania poprawki dla tych maturzystów, którzy nie zdali wyłącznie z jednego przedmiotu w części ustnej lub pisemnej, a przystąpili do egzaminów ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych. Dla nich termin poprawki ustalono na 26 sierpnia (pisemne) i 25-29 sierpnia (ustne). Nie będzie - zgodnie z decyzją Trybunału Konstytucyjnego - amnestii maturalnej.

Szóstoklasiści sprawdzian na koniec szkoły podstawowej napiszą 8 kwietnia 2008 r. Dla tych, którzy z usprawiedliwionych przyczyn nie będą mogli przystąpić do niego w tym terminie ustalono termin dodatkowy - 3 czerwca. Egzaminy gimnazjalne odbędą się 22 kwietnia - część humanistyczna i 23 kwietnia - część matematyczno-przyrodnicza. Termin dodatkowy dla gimnazjalistów wyznaczono na 3 i 4 czerwca.
A.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

jestem tegoroczna maturzystka i uwazam, ze egzamin poprawkowy powinien odbyc sie wczesniej niz 26 sieprnia z tego wzgledu, ze abiturienci chca skaldac papiery na uczelnie, ktore nie beda czekac w nieskonczonosc na ksera czy oryginaly.nawet na studia zaoczne trzeba zlozyc paipery najpozniej do konca sierpnia.jakie maja zatem szanse na dostanie sie na studia?zadnych!i dodatkowo maja rok do tylu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nowa matura to katastrofa. Jestem z pierwszego rocznika, ktory ją zdawal. Wiem o czym mowisz... Ważne jest to, co w Tobie zostaje. Z perspektywy czasy wiem, ze matura to tylko egzamin... Taki jakich na studiach zdaje wiele.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Natalia, ja nie potrzebuję, na szczęście. Ale potrzebują ludzie, którzy... no wieszz, dobrzy uczniowie. Zdawałam historię - zdałam, ale tak, że lepiej się nie przyznawać do tego wyniku. I nie pociesz mnie fakt, że dziewczyna, która chciała iść na studia historyczne, zdała rozszerzoną na 30 %. Połączenie poziomów w hiście to była parodia, dostaliśmy zadania punktowane w taki sposób, jak nie były punktowane żadne ćwiczenia, na których się przygotowaliśmy. Z wyjątkiem matury próbnej, która na ironię, była duuużo łatwiejsza od właśviwej. Tak nie powinno być!
To nie jest normalne, że piątkowo-czwórkowi uczniowie nie zdają matury (tj dostają amnestię). To jest śmieszne i żałośne. Nikt nie wie, jak czuje się uczeń, który kuł do matury i dużo temu poświęcił, a potem nie pisze nawet na połowę tego, co myślał, że potrafi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To dobrze, ze będzie... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

ocho - kolejne zmiany. Hip hip hura na ich cześć!! termin "nowa matura" działa na mnie jak płachta na byka. to największa parodia w edukacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.