Facebook Google+ Twitter

Będzie protest pracowników Urzędów Wojewódzkich

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-27 16:26

Pracownicy Urzędów Wojewódzkich przygotowują się do ogólnopolskiego protestu. Żądają co najmniej 500 złotych podwyżki.

Administracja państwowa nie może strajkować, więc urzędnicy - związkowcy z całej Polski rozważali w Łodzi możliwe formy protestu. Przewodniczący NSZZ "Solidarność" w Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi Robert Barabasz mówi, że jednym z pomysłów na urzędniczy protest jest rezygnacja z garniturów i innych oficjalnych strojów. Dodaje, że mężczyźni mogliby przychodzić do pracy nieogoleni.

Arkadiusz Wojtczak z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu argumentuje, że urzędnicy walczą o utrzymanie wysokiego statusu pracownika administracji państwowej. Podkreśla, że pensje urzędników są ograniczane do minimum, a oczekiwania wobec nich bardzo wysokie.

Dyrektor Gabinetu Wojewody Łódzkiego Krzysztof Sztrajber zapewnia, że wojewodzie zależy na jak najszybszym rozwiązaniu tego sporu. Podkreśla, że dobrze opłacany urzędnik daje gwarancje dobrego wykonania swojej pracy.
Urzędnicy nie wykluczają też bardziej radykalnej formy protestu. Mogą na przykład nie pojawiać się w pracy, biorąc tak zwane, urlopy na żądanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.