Facebook Google+ Twitter

Będzie raport o działaniach służb ws. Piotra Stańczaka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-12 22:15

W ciągu najbliższych dni będzie gotowy raport o działaniach polskich służb w sprawie Polaka zabitego w Pakistanie. Poinformował o tym wiceminister spraw zagranicznych Jacek Najder.

W dokumencie ma zostać zawarty opis działania, jakie zostały podjęte przez nasze służby oraz dyplomatów, aby uwolnić Piotra Stańczaka z rąk talibów. Raport nie będzie zawierał informacji o działaniach tajnych. Jak tłumaczy wiceminister Najder, raport musi być tak skonstuowany, żeby nie ujawniać kuchni ani instrumentów, jakimi się posługiwały służby w czasie tej operacji.

Jacek Najder kilka dni temu wrócił z misji w Pakistanie. Miał tam pomóc w odzyskaniu ciała zamordowanego Piotra Stańczaka. Teraz na miejscu w Pakistanie zastąpił go Zenon Kuchciak.

Wiceminister Najder jest przekonany, że wciąż są szanse na odnalezienie ciała Polaka. Pomoc w tej sprawie zaoferował bowiem pakistański rząd.

Piotr Stańczak był pracownikiem firmy Geofizyka Kraków. Został porwany pod koniec września, 80 kilometrów od Islamabadu. Na pocżątku lutego został zamordowany przez talibów z ugrupowania Tehrik-e-Taliban z okolic Darra Adam Khel.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.