Facebook Google+ Twitter

Będzie raport w sprawie ostrzału polsko-afgańskiego patrolu w Adżiristanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-12 14:46

Minister obrony narodowej poinformował, że za około miesiąc ma być znany raport w sprawie ostrzału polsko-afgańskiego patrolu w Adżiristanie. Wczoraj w nocy odnaleziono ciało zaginionego w Afganistanie żołnierza - kapitana Daniela Ambrozińskiego. Polak został ciężko ranny i w wyniku tych obrażeń zmarł.

Szef resortu wyjaśnił na konferencji prasowej, że sprawę zbada Prokuratura Wojskowa, która z urzędu wszczęła postępowanie karne oraz Departament Kontroli Ministerstwa Obrony Narodowej, który prowadzi postępowanie wyjaśniające. Jak wyjaśnił, prokuratura wojskowa prowadzi dochodzenie na miejscu, przy użyciu całego 11- osobowego oddziału żandarmerii wojskowej.
Szef MON złożył także kondolencje rodzinie zmarłego żołnierza.

Minister obrony narodowej Bogdan Klich podkreślił, że żołnierze, którzy dwa dni temu brali udział w akcji w Adżiristanie zachowali się w sposób znakomity. - Jak na polskiego wojskowego przystało - zaznaczył szef MON.

Szef MON poinformował, że awansował pośmiertnie Daniela Ambrozińskiego na wyższy stopień oficerski.

Podczas konferencji prasowej Bogdan Klich zaznaczył, że wszyscy polscy żołnierze uczestniczący w akcji zachowali zimną krew i zasługują na najwyższy szacunek. Minister zapewnił, że polscy wojskowi pozostaną w Afganistanie. - Taka jest polska racja stanu- mówił Klich. Zapewnił, że na doposażenie naszego kontyngentu nie zabraknie pieniędzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.