Facebook Google+ Twitter

Będzie referendum w sprawie odwołania Karnowskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-25 19:36

W Sopocie odbędzie się referendum w sprawie odwołania Jacka Karnowskiego ze stanowiska prezydenta miasta. Zebrano już wymaganą ilość podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie takiego głosowania.

Podpisy złożyło ponad 3 700 sopocian. Zebrane listy zostaną przekazane komisarzowi wyborczemu w Gdańsku prawdopodobnie 6 marca. Będzie on miał 30 dni na sprawdzenie podpisów, a następnie 50 dni na zorganizowanie, przeprowadzenie i ogłoszenie wyników referendum. To znaczy, że sopocianie zadecydują o tym czy Jacek Karnowski powinien zostać odwołany ze stanowiska - najpóźniej pod koniec maja.

28 stycznia Jackowi Karnowskiemu postawiono 8 zarzutów, w tym 7 o charakterze korupcyjnym. Sąd uznał, że materiał dowodowy jest na tyle bogaty, że nie zachodzi obawa matactwa i nie ma konieczności zastosowania aresztu tymczasowego. Jacek Karnowski mówił wówczas, że jest pewien swojej niewinności i dodawał, że od ponad 17 lat pracuje na rzecz społeczności Sopotu i efekty tego są widoczne. "Nie mam sobie nic do zarzucenia" - podkreślał. Prezydentowi Sopotu grozi 10 lat więzienia. Po postawieniu zarzutów Jacek Karnowski poprosił, by mieszkańcy w referendum zdecydowali czy ma zostać na stanowisku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.