Facebook Google+ Twitter

Będzie referendum w sprawie wieku emerytalnego?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-02-17 14:59

17 lutego "Solidarność" przedstawiła w Sejmie podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego. Pomysł popiera PiS.

Licencja: GNU Licencja Wolnej Dokumentacji / Fot. Network.nt, CC 3.0Opozycja wysłuchała argumentów rządu, ale zdania nie zmieniła. Podobnie jest z Donaldem Tuskiem, który mówi jasno, że referendum nie będzie. Sojusznika może znaleźć w Palikocie, który jak twierdzi, doskonale rozumie konieczność wydłużenia czasu pracy i jest gotów zaprezentować w tej sprawie inne rozwiązania.

Jeśli chodzi natomiast o petycję, to "Solidarność" zdobyła 1 385 000 podpisów i zbiera kolejne. To samo robi SLD, tyle że we własnym zakresie. Całą inicjatywę popiera PiS, które jest przeciwne postępowaniu premiera wobec obywateli. "Albo mamy demokrację, albo rządzą nami ludzi niekompetentni, ignorujący opinię publiczną" - mówił dla "Faktów" Mariusz Błaszczak, przewodniczący klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Według projektu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, co cztery miesiące wiek emerytalny będzie podwyższany o kolejny miesiąc. W ten sposób, co roku przechodzilibyśmy na emeryturę o trzy miesiące później. I tak poziom 67 lat u kobiet osiągnięty zostałby w roku 2040, a u mężczyzn w 2020 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.