Facebook Google+ Twitter

Będzie referendum w sprawie wstąpienia Polski do strefy euro?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-18 08:08

Wicepremier Grzegorz Schetyna nie wyklucza, że mogłoby zostać zorganizowane referendum w sprawie wstąpienia Polski do strefy euro.

Gość porannych Sygnałów Dnia wyraził jednak obawę o to, czy do urn poszłoby wystarczająco dużo Polaków. Aby referendum było ważne, frekwencja musi wynieść co najmniej 50 procent.

Niewykluczone, że głosowanie w sprawie euro mogłoby zostać zorganizowane razem z wyborami prezydenckimi w 2010 roku.

Grzegorz Schetyna powiedział, że osiagnięcie gotowości do przyjęcia wspólnej waluty w 2011 roku jest zadaniem ambitnym, ale wykonalnym. Minister podkreślił, że euro jest dla naszej gospodarki ogromną szansą. Jesteśmy na drodze do wspólnej waluty i zależy nam na tym, by była to droga jak najkrótsza - zapewnił wicepremier.

Szef MSWiA mówił także w "Sygnałach Dnia" o projekcie nowej ustawy dotyczącej bezpieczeństwa imprez masowych. Nowe rozwiązania zaproponowane wspólnie przez kilka resortów mają ułatwić walkę ze stadionowymi bandytami. Dzięki temu na mecze mogliby przychodzić prawdziwi kibice, a nie chuligani.

Projekt przewiduje między innymi wprowadzenie długoletniego zakazu wstępu na stadiony osobom, które brały udział w burdach, przyśpieszenie ścieżki procesowej i zaostrzenie kar dla pseudokibiców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.