Facebook Google+ Twitter

Będzie rewolucja w internecie? Facebook pokazał wyszukiwarkę Graph Search

Mark Zuckerberg zaprezentował nową wyszukiwarkę na Facebooku. Narzędzie Graph Search umożliwi nam wyszukanie przykładowo mężczyzn, którzy mieszkają w Krakowie i lubią słuchać rocka. Wszystko dzięki przeszukiwaniu zdjęć, miejsc i wydarzeń.

Wyszukiwarka Graph Search dostępna jest tylko w wersji testowej dla użytkowników z USA. / Fot. Frydolin, GNU 1.2, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Facebook_and_Firefox.jpg Nowa wyszukiwarka Graph Search, czyli w polskim tłumaczeniu socjogram, będzie wyszukiwać nie tylko znajomych. Znajdzie także zdjęcia, miejsca czy wydarzenia. Dotychczas mogliśmy znaleźć znajomego, który mieszka w danym mieście, czy polubić daną stronę. Dzięki nowemu narzędziu będziemy mogli wyszukać przykładowo mężczyzn, którzy mieszkają w Krakowie i lubią słuchać rocka. Łatwo też będzie znaleźć na przykład kobiety mieszkające w Warszawie i interesujące się teatrem. Będziemy mogli także zobaczyć tylko tych znajomych, którzy lubią daną markę. Krótko mówiąc chodzi o filtrację wyników w oparciu o więcej niż jedno zagadnienie. Opcję wyszukiwania będzie można personalizować. Swoje zapytanie możemy wysłać dalej do wyszukiwarki Bing.

"Zaczynamy powoli, na razie to wersja beta. Zajmie wiele czasu, zanim socjogram skategoryzuje wszystko, co mieści Facebook" - mowi cytowany przez TVN24.pl, właściciel serwisu, Mark Zuckerberg. Zaznaczył, że narzędzie będzie szanowało prywatność użytkowników, gdyż wyszukać będzie można tylko te treści, które ktoś udostępnił innym.

Wyszukiwarka Graph Search dostępna jest tylko w wersji testowej dla użytkowników z USA. Jej wprowadzenie wymusi zmianę wyglądu na stronie głównej serwisu. Górna belka funkcjonować będzie jako pasek wyszukiwarki, a logo serwisu zastąpi lupa znana nam z Google. Nie podano dokładnej daty, kiedy z narzędzia będą mogli skorzystać pozostali użytkownicy. Można się zapisać w kolejce do jej przetestowania pod adresem facebook.com/about/graphsearch.


Portal społecznościowy Facebook powstał w 2004 roku. W październiku 2012 liczba jego użytkowników na całym świecie wynosiła ponad miliard.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Jakich wyszukiwarek, jakich wyszukiwarek? Przecież to tylko ewolucja WEWNĘTRZNEJ wyszukiwarki tego portalu dla ludzi upośledzonych społecznie...

Osobiście uważam za skrajnie żałosne, że poważny portal zajmuje się tymi bzdurami dla nastolatków. Wstyd i hańba modowi, który to przepuścił.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Krystian Jamróz Jeżeli Facebook miałby mocniej zacząć konkurować na rynku wyszukiwarek, to będzie to rewolucja na tym rynku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Krystianie, tytuł został zmieniony przez redakcję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy FB to cały internet, gdzie tu jakaś rewolucja? Kolejny tytuł na wyrost.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.