Facebook Google+ Twitter

Będzie śpiewająco czyli Impresje Artystyczne 2015

Współautorzy: Marta Wróbel

Już za parę dni wąskie uliczki Ciechocinka zapełnią się śpiewającą młodzieżą, rozpoczną się "Impresje Artystyczne" czyli muzyczne spotkanie bez barier organizowane przez Fundację Pro Omnibus po raz 19-sty.

Impresje Artystyczne 2014. / Fot. M.Wróbel"Impresje Artystyczne" czyli Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej odbywa się od 1996 roku, pierwotnie organizowała go śp. Grażyna Świtała, a od 2002 roku robi to z powodzeniem fundacja Pro Omnibus.

Festiwal to nie tylko seria koncertów, wcześniej odbywają się żmudne warsztaty muzyczne dla zakwalifikowanej, prawie 50-cio osobowej grupy młodzieży pod okiem profesjonalnych instruktorów.

Impresje Artystyczne 2014. / Fot. M.WróbelWszystkie te wydarzenia gromadzą ogromną rzeszę publiczności. Bardzo często jest tak że goście uzdrowiska tak ustalają swoje pobyty, aby być na koncertach i podglądać młodych ludzi na próbach z zespołem muzycznym. Bo warto zwrócić uwagę, że i koncerty i część warsztatowa jest otwarta dla publiczności. Więc każdy może się przekonać, że to co słyszymy na scenie wcale nie różni się od rzeczywistości. A młodzi wykonawcy poradzą sobie zawsze. A muzyczne doznania są niesamowite.

Impresje Artystyczne 2014 / Fot. M.WróbelW całym tym przedsięwzięciu warto zwrócić uwagę, że przez dwadzieścia dni organizatorzy pokrywają koszty wyżywienia oraz noclegów ale też warsztatów dla uczestników jak i opiekunów.

Festiwal składa się z dwóch części. Najpierw odbywają się warsztaty wokalne z wykwalifikowaną młodą kadrą instruktorów. Druga część warsztatów to próby z prawdziwą, "żywym" zespołem muzycznym.
Młodzi artyści po 2 tygodniach pracy będą mogli zaprezentować się publiczności zebranej w Parku Zdrojowym, podczas koncertu inauguracyjnego, 2 koncertów konkursowych (w kategorii do 16 lat i do 23 lat), koncercie galowym oraz koncercie pokonkursowym w Toruniu. Wszystkie wykonania na scenie będą prezentowane z zespołem muzycznym. Śpiewane i grane "na żywo".

Impresje Artystyczne 2014. / Fot. M.WróbelXIX Festiwal Piosenki w Ciechocinku który odbędzie się w dniach 8 - 27 lipca 2015 r.
Koncerty o godz. 19.00 w Muszli Koncertowej
22 lipca - koncert inauguracyjny
23 lipca - 1. koncert konkursowy
24 lipca - 2. koncert konkursowy
25 lipca - koncert galowy
a 26 lipca w Toruniu - koncert laureatów
na wszystkie koncerty wstęp wolny.

W związku z ograniczonymi możliwościami finansowymi liczba tegorocznych uczestników została zmniejszona w stosunku do liczby zakwalifikowanych uczestników z poprzednich lat.

Impresje Artystyczne 2014. / Fot. M.WróbelImpresje Artystyczne 2014. / Fot. M.WróbelImpresje Artystyczne 2014. / Fot. M.Wróbel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.