Facebook Google+ Twitter

Będzie strajk w British Airways

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-23 07:39

Załogi pokładowe linii lotniczych British Airways zdecydowały w głosowaniu o 10-dniowej akcji strajkowej. Związek nie sprecyzował jeszcze kiedy do niej dojdzie, ale obiecał, że nie w Wielkanoc.

Było to już drugie takie głosowanie stewardów i stewardess British Airways. W grudniu sąd unieważnił poprzednie, bo karty do głosowania rozesłano również do byłych pracowników linii. Za strajkiem było wówczas ponad 90 procent głosujących, tym razem ponad 80 procent, co świadczy o przepaści między dyrekcją a pracownikami.

Największy brytyjski związek zawodowy Unite, który zrzesza również załogi British Airways, nie podał daty strajku, gdyż liczy jeszcze na możliwość rokowań w sprawie złagodzenia posunięć oszczędnościowych. Ale linie straciły w ostatnim kwartale ubiegłego roku 50 milionów funtów i nie zamierzają iść na kompromisy z pracownikami. Obecnie załogi w British Airways mają lepsze warunki pracy i o wiele wyższe pensje niż u innych brytyjskich przewoźników, ale dyrekcja zamroziła je na 2 lata. Nowym pracownikom oferuje się natomiast już tylko 10 procent powyżej średnich zarobków w innych brytyjskich liniach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czemu to jest w english zone?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.