Facebook Google+ Twitter

Będzie strajk w kopalniach Kompanii Węglowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-27 13:00

13 górniczych central związkowych zapowiedziało 7 kwietnia 24-godzinny strajk we wszystkich kopalniach należących do Kompanii Węglowej.

Przewodniczący Sierpnia ’80, Bogusław Ziętek poinformował, że taką decyzję podjął dziś sztab protestacyjno-strajkowy, złożony z przedstawicieli tych central. Ziętek wyjaśnił, że górnicy czują się oszukani przez Zarząd Kompanii Węglowej, są wściekli z powodu różnych afer. Mimo, że Kompania może dać podwyżki, to je blokuje - podkreślił przewodniczący Sierpnia ’80.

Wiceszef Związku Zawodowego Górników w Polsce, Wacław Czerkawski podkreślił, że strajk jest kolejnym etapem sporu zbiorowego. Ma on zmusić zarząd Kompanii do rzeczowych rozmów, które pozwolą doprowadzić do porozumienia w interesie załóg górniczych i samego zarządu.

2 kwietnia zaplanowano jeszcze rozmowy ostatniej szansy z zarządem Kompanii. Ziętek podkreślił, że od strajku może uchronić kopalnie jedynie spełnienie żądań związkowców. Oznaczałoby to podwyżki w wysokości prawie 9 procent. Kompania jest gotowa dać połowę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.