Facebook Google+ Twitter

Będziemy mieli własny Gang Olsena

Dyskusja na redakcyjnym forum pt." Wiadomosci24 - schronisko dla niezadowolonych i zakompleksionych? " całkiem niepotrzebnie skłóciła a nawet zacietrzewiła biorących w niej udział.

ZOBACZ TEŻ:
Forum: Wiadomosci24 - schronisko dla niezadowolonych i zakompleksionych?

Rozdrabnianie problemu kto, co, od kiedy i dlaczego pisze jest bezcelowe i bezproduktywne. Schroniskiem dla niezadowolonych i zakompleksionych są nie tylko nasze Wiadomości24.pl, ale po prostu cała nasza rzeczywistość!

Zastanówmy się, aczkolwiek z braku miejsca i sensu, wybiórczo: głównym niezadowolonym jest pewien filmowiec, który poszedł z łapówką, wrócił z nią do domu, bo nikomu nie udało się jej wręczyć i jeszcze poszedł za to siedzieć. Dalej - pewna lwica sądzona za dwa małe słowa!
Równocześnie jeden niezadowolony (ale znajdujący pociechę do samego dna butelki) wydalił z siebie słów więcej czyli tzw. wiązankę. Wiązanki takie używane powszechnie na ulicy w stosunku do osób niżej głowy państwa obraźliwymi bynajmniej nie są. Niemniej tak zwany aparat, dzięki pełnej operacyjnej mobilizacji, niezadowolonego schwytał i osądził. Zamieniając go w człowieka pełnego satysfakcji i uprzejmości, co wyraził słowami zwyczajnymi.

Nie wolno też zapominać, że w miejscu przeznaczonym do siedzenia siedzi bardzo niezadowolony, znany w najszerzej pojętych kręgach biznesowych pan De, który nie tylko paple do podsłuchu, ale i do nasłuchu coraz to nowe rewelacje na temat ludzi, którzy w interesach się jeszcze kręcą, zamiast siedzieć razem z nim.

Osobą sfrustrowaną i niezadowolona równoczesnie jest pewna baronowa. Przykry ten stan szlachetnie urodzonej osobie nasze władze penitencjarne zmniejszyły nieco, pozwalając rzeczonej sypiać na futrze z norek, które dla osoby jej klasy (i kasy) stanowi minimum komfortu. Z wdzięczności za zrozumienie - dama owa zaczęła opowiadać różne rzeczy, którymi do końca kadencji będzie się zajmowała nasza sprawiedliwość oraz prawo.

Oprocz niezadowolenia człowiek normalny może popadać też w kompleksy. Popadli w kompleks Łazarza dwaj poważni panowie. Pojechali na leczenie kompleksu do szwajcarskich bankierów, ale ci okazują się być bezdusznymi urzędasami, przestrzegającymi szwajcarskiego prawa. Udostępniają wyłącznie szwajcarski ser, w przeciwienstwie do przepisów bankowych, mocno dziurawy.

Jakby tego było mało, posadzony i osądzony zbrodzień przyznaje się do głośnego, własnoręcznego morderstwa, którego najzdolniejsi prokuratorzy nie potrafią udowodnić, bo zradiofonizowana trumna na współpracę nie idzie.
Obserwując z daleka tą trudną sytuację, niejaki Olsen postanowił nam pomóc, dochodząc zapewne do wniosku, że lepiej mu się będzie żyło na koszt praworządnego państwa niż z tantiem za kiepskie filmy.

Przybył dobrowolnie i z własnej woli zaczyna opowiadać rewelacje, którymi zajmie się cała rezerwa prokuratorskiej kadry w godzinach pracy i nadliczbowych też. W ten sposób ktoś doświadczony zapanuje wreszcie nad naszym rodzimym gangiem, którego pełny skład osobowy pozostanie słodką tajemnicą bezprawia i niesprawiedliwości. Wracając - bez obrazy - "do naszych baranów" - czy jest się o co tak na serio nabzdyczać na forum?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

proszę zwrócić na aktywność minusową Nocengo Marka,Parta
czy to tylko zacietrzewienie, czy coś innego?
a może Hameln to nie Hameln?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zwykle, dobre i satyryczne pióro - plus!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.