Facebook Google+ Twitter

-Będziemy w stanie pomóc Pudzianowi - mówi Michał Garnys

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-01-10 20:07

Przed walką Pudziana z Najmanem, z której pisałem relację, nawiązałem kontakt z biurem prasowym KSW. Teraz rzecznik prasowy federacji Artur Przybysz, dostrzegając zainteresowanie tematem, przekazał mi wywiad, który przeprowadził z Michałem Garnysem.

"KSW Lab"- to komórka federacji Konfrontacji Sztuk Walki. Jej zadanie to pomoc zawodnikom sportów walki. Z Michałem Garnysem - osobą odpowiedzialną za fizyczne przygotowanie zawodników rozmawia rzecznik KSW Artur Przybysz.

"KSW Lab" została stworzona, aby pomagać sportowcom. Na zdjęciu Michał Garnys. / Fot. Materiały prasoweArtur Przybysz: Wytłumacz, proszę, czym jest powstała jakiś czas temu komórka o nazwie "KSW Lab".
Michał Garnys: Głównym zadaniem tego przedsięwzięcia jest pomoc zawodnikom i trenerom w planowaniu treningu. W praktyce wygląda to tak, że jest walka zawodnika KSW Team, odpowiednio wcześniej robimy testy wytrzymałościowe, następnie analizujemy ich wyniki i na ich podstawie rozpisujemy plany treningowe na poszczególne dni. Oczywiście wszystko odbywa się w porozumieniu i akceptacji z samym fighterem i jego szkoleniowcami. W trakcie tych przygotowań robimy kontrole zaplanowanego treningu, adekwatnym testem. Chodzi tutaj o sprawdzenie czy owe ćwiczenia spełniają zaplanowane założenia. Kolejnym założeniem „KSW Lab” jest organizacja obozów treningowych dla adeptów MMA, gdzie trenerami są zawodnicy „KSW Team”. W przyszłości planujemy rozwinąć inne formy szkoleń, takie jak: seminaria dla zawodników oraz kursy trenerów.

Czy z pomocy "KSW Lab" mogą skorzystać ludzie z zewnątrz?
- Oczywiście. „KSW Lab” nie powstało tylko na potrzeby Federacji KSW. Moją osobistą ambicją jest zmienić standardy i kulturę treningu. Nie oszukujmy się, ale delikatnie mówiąc te elementy są w chwili obecnej mierne. I chciałbym zaznaczyć, że nie wynika to ze złej woli kogokolwiek, a raczej z niedostatecznej i aktualnej wiedzy, która jest przekazywana na kursach trenerskich, czy też z pokolenia na pokolenie.

Więc do kogo trzeba się zgłosić?
- Osoby które chcą skorzystać z naszej pomocy powinny się zgłosić bezpośrednio do mnie.

Czy jest to komórka stworzona stricte pod MMA, czy mogą z niej korzystać osoby uprawiające inne sporty, takie jak ping-pong, tenis, pływanie, czy chodzące po prostu na siłownię?
- Naszym założeniem jest zajmowanie się osobami trenującymi wszystkie sporty walki, nie tylko MMA. Owszem, w przyszłości chcemy współpracować ze specjalistami, którzy reprezentują inne dyscypliny sportu, na przykład „kometkę” (śmiech). Mówiąc poważnie to w tej chwili skupiamy się głównie na sportach walki. Jednak cały czas jestem w kontakcie i współpracuję z trenerami innych dyscyplin
M.M

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.