Facebook Google+ Twitter

Będziemy żyć po 150 lat? To możliwe!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-04 22:43

W latach 70. XX wieku prasa informowała o teorii naukowej Amerykanów, która zakłada możliwość wydłużenia życia człowieka do 120, a nawet 150 lat w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej. Teraz to zaczyna być możliwe.

W latach 70. XX wieku prasa informowała o teorii naukowej Amerykanów, która zakłada możliwość wydłużenia życia człowieka do 120 a nawet 150 lat w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej. Wybitny polski kardiolog, prof. Zbigniew Religa, mówił o swoim głębokim przeświadczeniu, że przyjdzie taki czas, że ludzkość będzie miała możliwość żyć średnio do 150 lat, a w odległej przyszłości człowiek będzie żył nieskończenie długo. Teorie takie zaczęły już nabierać realnych możliwości spełnienia. Nauka poszła tak daleko do przodu, że wszystko jest możliwe. W lipcu 2011 r. brytyjski uczony Aubrey de Grey ogłosił i zapewnił, że jest dziś człowiek, który dożyje 150 lat.

Według brytyjskiego uczonego urodził się już taki pierwszy człowiek. A 20 lat po jego śmierci, może przyjść na świat pierwsza osoba, która dożyje tysiąca lat. Jeżeli tak się stanie, to świat wróci do realiów biblijnych, o których czytaliśmy z zapartym tchem wiele lat temu. Z wykopalisk archeologicznych wiemy, że w starożytnym mieście sumeryjskim Uruk, żył legendarny władca, który poszukiwał tajemnicy nieśmiertelności. Sumerowie zawarli tę opowieść w swoim Eposie o Gilgameszu, zapisanym na glinianej tabliczce (jest ona w zbiorach British Museum), na której znajduje się również m.in. opis potopu.

Z dokładnych badań naukowych wiadomo, iż do naszych czasów przetrwało pięć niezależnych sumeryjskich poematów o Gilgameszu, spisanych w większości na tabliczkach z pierwszej połowy II tys. p.n.e., ale będących najprawdopodobniej kopiami starszych utworów, pochodzących z końca III tys. p.n.e. Niektóre z występujących w nich wątków, włączone zostały później do słynnego akadyjskiego "Eposu o Gilgameszu".

To nie jest tak, jak mogłoby się wydawać, że nagle odkryto jakiś cudowny sposób czy środek, na rodzenie się długoletnich ludzi. Brytyjski uczony Aubrey de Grey mówi, że nauka dysponuje technologiami, za pomocą których będzie można przedłużać ludzkie życie. Aubrey de Grey, urodzony w Londynie, ma zaledwie 48 lat i wierzy, że stanie się to jeszcze za jego życia. Jak będzie to możliwe? Według niego poprzez zapobieganie wielu chorobom, podobnie jak udało się opanować większość dawniejszych infekcji. Jednocześnie będzie można powstrzymać procesy starzenia się ludzkiego organizmu. Takie nadzieje daje m.in. "terapia genowa, inżynieria tkankowa, wykorzystanie komórek macierzystych i nowe metody stymulacji układu odpornościowego".
(Stanisław Cybruch)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wspaniale, tylko czy nasz żywicieka Ziemia zdoła wykarmić te milardy ludzi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.