Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32639 miejsce

Będziesz pił szampana? Lepiej miej przy sobie korkociąg!

Chciałbym ostrzec i uczulić na pewien problem wszystkich, którzy będą w czasie tegorocznej zabawy sylwestrowej spożywać szampana, a więc zasadniczo większą część czytelników "Wiadomości24.pl". UWAGA! Warto mieć przy sobie korkociąg.

Ta informacja jest adresowana przede wszystkim do tych, którzy spędzają sylwestra gdzieś poza domem, zwłaszcza na rynkach, w pubach i knajpkach, czy też w chatce w górach.

O nie, mam taki korek w szampanie! / fot. Joanna Degler Tak się składa, że przed sylwestrem miałem już okazję nie tylko pić, ale i otwierać szampan - między innymi na rodzinnej imprezie i spotkaniu noworocznym w pracy. Dwukrotnie pojawił się ten sam problem. Otóż niektórych butelek nie dało się "po ludzku", bez wysiłku, otworzyć. Zarówno słynne Igristoje, jak i Dorato, Cin Cin, a pewnie też i butelki szampanów innych firm mają zamiast plastikowych, łatwo "wystrzeliwujących" korków, zwykłe korki, podobne do tych, którymi korkowane są wina butelkowe. Na obu imprezach (w domu i w pracy) pojawił się ogromny problem z otworzeniem przynajmniej jednej z butelek. Korki prawdopodobnie zbytnio napęczniały. Wszelkie wysiłki polegające na zastosowaniu li tylko siły fizycznej nie dawały rezultatu. Podobnie nie sprawdzał się sposób "Formuła 1", czyli energiczne potrząsanie. Za każdym razem kończyło się... użyciem korkociągu!

Jeśli chcesz uniknąć sytuacji "piekła palacza", któremu dano mnóstwo fajek, ale nie dano zapałek, weź lepiej ze sobą korkociąg.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Muszę tylko uważać, by pamiętając o korkociągu, nie zapomnieć szampana :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo cenna rada! Miło, że ktoś o tym pomyślał, żeby nas ostrzec :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hehe, dobre. Zapamiętam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.