Facebook Google+ Twitter

Będzin. Koncert kolęd on-line

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-01-31 11:54

Koncert kolęd zakończy okres Bożego Narodzenia w parafii Świętej Trójcy w Będzinie. Koncert transmitowany będzie on-line przez internet.

Szopka w kościele Świętej Trójcy w Będzinie / Fot. Jarosław CiszekDziś o godz. 16.30 w kościele Świętej Trójcy w Będzinie odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu scholi dziecięcej i młodzieżowej. Wspólne kolędowanie kończy okres Bożego Narodzenia i jest połączone z pożegnaniem żłóbka. Koncert transmitowany będzie przez Internet na stronie parafii.

- Kończy się tak lubiany przez nas wszystkich okres świąt Bożego Narodzenia. Czas już rozebrać sypiące się choinki, zdjąć przykurzone dekoracje, a figurki z kościelnej szopki schować do piwnicy. Jednak jeszcze jeden niedzielny wieczór chcemy spędzić wsłuchując się w piękne polskie kolędy i pastorałki, wyrażające radość, że na ziemię do swych stworzeń przychodzi Stwórca. Właśnie taka jest idea naszego parafialnego koncertu kolęd – mówi Jarosław Ciszek z Parafialnego Centrum Informacji.

Podczas koncertu parafianie będą mieli okazję posłuchać oraz wspólnie zaśpiewać aż 16 bożonarodzeniowych kompozycji przygotowanych przez księdza Pawła Rozpiątkowskiego. Jak dodaje Jarosław Ciszek, pojawią się również nowoczesne aranżacje kolęd. – Będą dobrze znane, choć czasem na nowo zaaranżowane polskie kolędy jak "Bóg się rodzi"", Wśród nocnej ciszy" czy "Przybieżeli do Betlejem", ale także kolędy z innych krajów, ludowe pastorałki i świąteczne piosenki. Będzie też okazja, aby pochylić się nad krótkimi świątecznymi refleksjami, zaczerpniętymi z wierszy polskich poetów czy papieskich homilii – dodaje.

Parafia zaprasza do kościoła Świętej Trójcy w Będzinie lub przed monitory komputerów na stronę www.parafia.bedzin.pl, na godz. 16.30.

Rafał Książek
Tekst opublikowany pierwotnie:
www.diecezja.sosnowiec.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.