Facebook Google+ Twitter

Beenhakker chce sprawdzić wszystkich zawodników

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-25 13:31

Trener reprezentacji Polski w piłce nożnej Leo Beenhakker zapowiedział, że w najbliższych meczach sparingowych da szansę zaprezentowania się wszystkim piłkarzom, którzy znaleźli się w szerokiej kadrze na Euro 2008. Leo Beenhakker spotkał się dziś z polskimi dziennikarzami.

Polska reprezentacja, która przygotowuje się do mistrzostw na obozie w niemieckim Donaueschingen rozegra w najbliższych dniach dwa mecze sparingowe z Macedonią i Albanią. Po tych spotkaniach, w środę selekcjoner poda listę 23 zawodników, którzy pojadą na mistrzostwa. Z grupy, która obecnie trenuje w Niemczech odpadnie trzech graczy.

Leo Beenhakker podkreślił, że spotkania sparingowe mają przede wszystkim dać odpowiedź w jakiej formie są powołani zawodnicy. Dlatego w spotkaniach z Macedonią i Albanią każdy z zawodników zagra duży fragment spotkania. Leo Beenhakker tłumaczył, że wynik tych spotkań jest ważny, ale należy traktować te spotkania treningowo. Trener podkreślił, że podczas Euro będzie potrzebował 23 zawodników o zbliżonych umięjętnościach, ponieważ nie może wykluczyć na przykład kontuzji.

Reprezentacja Polski kończy zgrupowanie w Niemczech pod koniec maja. 1 czerwca Polacy zagrają w Chorzowie z Danią ostatni sparing przed polską publicznością. 8 czerwca biało-czerwoni zagrają podczas mistrzostw pierwsze spotkanie - zmierzą się z Niemcami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.