Facebook Google+ Twitter

Beger, Giertych, a może Dzikowski? Którego polityka wstydzisz się najbardziej?

  • Źródło: Głos Wielkopolski
  • Data dodania: 2007-03-24 10:08

Kto spośród wybranych przez nas posłów i eurodeputowanych przynosi Wielkopolsce największy wstyd? Zachęcamy czytelników do głosowania na stronie internetowej www.poznan.naszemiasto.pl

Fot. Archiwum Głosy WielkopolskiegoW piątek opisaliśmy postępowanie polityków, na podstawie którego wytypowaliśmy dziesięcioro z nich. To, w kolejności alfabetycznej: Renata Beger, Alfred Budner, Tadeusz Dębicki, Waldy Dzikowski, Maciej Giertych, Bogdan Golik, Tomasz Górski, Józef Pilarz, Jakub Rutnicki, Jacek Tomczak. Na stronie www.poznan.naszemiasto.pl znajdują się dokładne opisy tego, co sprawiło, iż tych akurat posłów postanowiliśmy „nominować”. Pod tym samym adresem czytelnicy mogą oddawać swój głos. Oczywiście, można też, nie sugerując się naszą podpowiedzią, wytypować innego z wielkopolskich posłów, który jest powodem największego wstydu.

Wczoraj wieczorem liderem tego swoistego rankingu był eurodeputowany LPR Maciej Giertych. Na drugim miejscu plasował się poznański poseł PiS Tomasz Górski. Trzecie miejsce zajmował lider wielkopolskiej PO Waldy Dzikowski, ale posłowi po piętach deptał związany z Lesznem, choć wybrany z łódzkiej listy Samoobrony, europoseł Bogdan Golik.

Kształt tej „listy wstydu” zależy oczywiście wyłącznie od tego, jak głosować będą czytelnicy. Zachęcamy zatem do udziału w plebiscycie! Jego ostateczne wyniki opublikujemy w Internecie i na łamach „Głosu Wielkopolskiego” tuż przed Wielkanocą.


RENATA BEGER, Samoobrona

30 czerwca 2006 skazana na 2 lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Sąd uznał, że Beger poleciła przed wyborami w 2001 r. wpisać na listę poparcia dla swojej partii osoby, które nie miały o tym pojęcia. Pilska posłanka czeka na apelację. W międzyczasie zdążyła zasłynąć jako główna bohaterka zamieszania z „taśmami prawdy”.

ALFRED BUDNER, wybrany z Samoobrony

Dziś poseł bezpartyjny, stara się o członkostwo w PiS. Zapewniał, że z Lepperem będzie zawsze. Dziś uważa go za nieudacznika. Mówi, że Samoobroną rządzi „układ rodziny” z posłem Maksymiukiem na czele. Sam jednak stał się obiektem zarzutów o nepotyzm przy konstruowaniu list wyborczych; jego córka została senatorem z Konina.

TADEUSZ DĘBICKI, wybrany z Samoobrony

Opuścił partię, której szefował w Wielkopolsce. Z posłem Pilarzem powoływał się fałszywie na ministra Zbigniewa Ziobrę, by zablokować komorniczą licytację. Był oskarżany o antysemicką wypowiedź na komisji sejmiku, o fałszowanie partyjnych wyborów, o próbę przekupienia dziennikarzy. Prokuratura te sprawy umorzyła.

WALDY DZIKOWSKI, PO

Prokuratura chciała oskarżyć go o korupcję. Jako wójt Tarnowa Podgórnego miał „z wdzięczności” za korzystne wyniki przetargów pozwolić na darmowy remont swojego domu. Dzikowski uznał, że to pomówienia, jednak przed sądem tego nie dowiedzie, bo ukrył się za immunitetem, choć jego partia głośno postuluje zniesienie tego przywileju.

MACIEJ GIERTYCH, LPR

Wielkopolski europoseł najpierw zakwestionował teorię ewolucji Darwina. Niedawno zaś wydał, opatrzoną logo europarlamentu, książkę, w której zawarł tezy przez wielu uznane za antysemickie. Za ten postępek przewodniczący parlamentu ukarał go naganą, pouczając, że “żadna forma ksenofobii nie może być tolerowana”.

BOGDAN GOLIK, wybrany z Samoobrony

Związany z Lesznem, europosłem został z Łodzi. W 2005 roku oskarżono go o gwałt na brukselskiej prostytutce. Poseł zaprzecza i czeka na proces. Kilka tygodni temu w sporze o definicję wódki Golikowi zarzucono, że zdradził deputowanym z innych krajów tajne stanowisko rządu w tej sprawie i osłabił pozycję Polski w negocjacjach.

TOMASZ GÓRSKI, PiS

Górski, nim został posłem z Poznania, był pełnomocnikiem rodzinnej firmy sprzedającej meble. Pojawiły się zarzuty, że mógł uczestniczyć w wyłudzaniu kredytów. Prokuratura, która wcześniej umorzyła postępowanie, po publikacji „Głosu Wielkopolskiego” wszczęła w tej sprawie śledztwo, które wciąż trwa.

JÓZEF PILARZ, wybrany z Samoobrony

Rekordzista. W Sejmie ma na koncie: 0 wypowiedzi, 0 interpelacji, 0 zapytań, 0 pytań, 0 oświadczeń! Według prasy, 4 miliony złotych długów ściąga z niego ośmiu komorników. Powołując się bezprawnie na ministra Ziobrę, powstrzymywał komornika, który chciał wykonać orzeczenie sądu o sprzedaży za długi maszyn rolniczych posła.

JAKUB RUTNICKI, PO

Nie zrobił kariery w telewizyjnym „Idolu”, więc... został posłem PO – mówią złośliwi. Ostatnio znów gościł w mediach. „Może uda mi się zanurzyć stopę w oceanie.” „Marzy mi się podróż do Nowej Zelandii.” Cytowane przez jedną z gazet marzenia poseł właśnie spełnił, lecąc na antypody z grupą parlamentarzystów na koszt podatników.

JACEK TOMCZAK, PiS

Mimo chęci, nie zdołał zamienić fotela posła na prezydenta Poznania. „Głos Wielkopolski” opisał wątpliwości co do wydatków Tomczaka na kampanię w 2005 roku oraz brak wpisu w oświadczeniu majątkowym udziałów w spółce, która nie rozliczyła się z kampanii z 2001 roku. W obu sprawach trwa prokuratorskie śledztwo.

Wybierz posła którego się wstydzisz!

Artur Boiński - Głos Wielkopolski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.