Facebook Google+ Twitter

Beger znów kupowała podpisy?

Dziennikarze przyłapali Renatę Beger na gorącym uczynku, kiedy kupowała i sprzedawała lipne podpisy na listach Samoobrony. Moment ten utrwalili dzięki kamerze wideo.

Czy posłanka Beger kupowała podpisy? / Fot. AKPAMarcin Kącki i Michał Kopiński z Gazety Wyborczej nagrali kamerą wideo rozmowę Renaty Beger z kobietą, która otrzymuje od posłanki 240 złotych za 240 podpisów. Z prostej kalkulacji wynika, że podpisy kupowała po złotówce. Parafki te były potrzebne, aby uzbierać 5 tysięcy głosów poparcia, koniecznych do zarejestrowania listy kandydatów do Sejmu partii Andrzeja Leppera.

Na nagraniu widać także, jak kobieta uprzedza Beger, że nie wszystkie podpisy są w porządku.
- Te podpisy mogą być czasami... że oni robili.... ale tam [pokazuje palcem na adresy wyborców i PESEL-e] wszystko się zgadza – słychać jak mówi kobieta.
- Dobrze, dobrze - odpowiada posłanka, przelicza podpisy i chowa do teczki. Poirytowana niewielką liczbą podpisów, w stosunku do liczby, jaka jest konieczna, Beger mówi: - Jak pani załatwi sobie te podpisy, to mnie gówno obchodzi. Ile pani uzbiera, od kogo, to mnie nie interesuje. Następnie podwyższa stawkę do 3 złotych za podpis.

- To prowokacja wymierzona przeciwko mojej osobie. Ja za żadne podpisy nikomu nie płaciłam. Ja zapłaciłam tej pani za paliwo, ponieważ jeśli ktoś zbiera podpisy, to ponosi koszt. Ja tych podpisów nie złożyłam w komisji wyborczej ani żadnych innych, ponieważ bałam się, że to może być prowokacja - twierdzi Beger. Gazeta Wyborcza zaś, na swojej stronie internetowej, opublikowała nagranie wideo, które potwierdza wersję dziennikarzy.

Renata Beger została już skazana przez Sąd Rejonowy w Pile na 2 lata wiezienia w zawieszeniu na 5 lat i 30 tys. zł grzywny za fałszerstwo list wyborczych w 2001 roku. Pomimo wyroku, proces odbędzie się ponownie, ponieważ uznał, że Sąd Rejonowy w Pile prowadził proces Beger niezgodnie z przepisami. Posłance grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności za nadużycia oraz do pięciu lat za posługiwanie się nieprawdziwymi danymi.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

kleptomania ;-) inny rodzaj ;-) lubi czuć się zabezpieczona ;-))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ha,ha,ha,ha....., a to filutka...! Trzeba spróbować,a może się uda. Renia jest niereformowalna,niczego się nie nauczyła. I takie niedouki przytulił w swoim rządzie nasz ? premier .

Komentarz został ukrytyrozwiń

zatopić Renate wraz całą samoobroną - przecież to są przestępcy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kupowała, nie kupowała, prowokacja czy nie - to bez znaczenia. Ludzie pokroju Renaty Beger, powinni być pozbawieni możliwości kandydowania na stanowiska publiczne. Z wyjątkiem publicznych ...toalet.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście to prowokacja, ktoś szuka haków na Renie, dziwne tylko, że tak aktywnie wzięła w tej prowokacji udział :) Słyszałem dziś rano jak opowiadała, że spaliła wszystkie te listy i to znak od Opaczności :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

żarty żartami ale jednak poniżej pasa jest takie stwierdzenie: "Renata Beger kupowała głosy za 1 zł"..a takie wszędzie się pojawiają...a to przecież nie prawda! Bo te osoby ani grosza z tego nie zobaczyły...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może do "Annana Kofana" napisać żeby też bronił?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szczerze? Marne to. Raczej kolejny niewypał tej kampanii...po tym fragmencie nagrania, który jest na Gazecie.pl jak i po czytaniu artykułów na ten temat odnoszę wrażenie że sprawa została rozdmuchana, a nic w niej nie ma...kurcze, co mi przyszło - bronić naszej Mata Hari...
Oglądając ten filmik naprawdę nie widzę w tym nic złego. Jakie fałszowanie, jakie kupowanie? Gdzie tu kupowanie głosów? Najnormalniej w świecie płaci babce za zdobycie podpisów. Ale przecież tych głosów nie kupuje! Nie idzie do człowieka - "dam złotówkę - podpisz się", tylko idzie do babki "dam złotówkę za każdy podpis". Kurcze, to jest chyba zasadnicza różnica...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolejny przypadek :) Jacie, ja dalej nie jestem w stanie pojąc tego, że ludzie pokroju Renaty Beger czy Andzreja Leppera stanowili zaplecze polityczne rządu polskiego, że w ogóle są/byli w Sejmie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie fałszowała tylko sie pomyliła, przecież ona taka porządna jest

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.