Facebook Google+ Twitter

Behemoth "Ora Pro Nobis Lucifer". Pierwszy koncertowy klip (wideo)

Protesty, omdlenia, bojkoty, spazmy i nie wiadomo co jeszcze przed i po wydaniu LP "Satanist", przyniosły olbrzymi sukces Behemoth. Znakiem tego video do "Ora Pro Nobis Lucifer", czyli live plus migawki z wydarzeń tworzących atmosferę.

Behemoth (Polska). http://bochesmalas.blogspot.com/2014/03/behemoth-satanist.html / Fot. bochesmalasSukces albumu "Satanist" został podbudowany pasmem histerycznych głosów wypędzenia Nergala, protestów krucjat różańcowych, bojkotów za echem przetaczającym się lochami Watykanu. Powodzenie płyty i burzliwość wydarzeń towarzyszących trasie koncertowej przyniosły pierwsze video live Behemotha. Obraz do "Ora Pro Nobis Lucifer" zawiera pierwiastki o walorach zapisu dokumentalnego oraz właściwy przekaz składający się na najnowsze wydawnictwo zespołu.

"Nie dla bluźnierczych koncertów Behemotha!" i tym podobne odezwy podpisało ponad 10 tys. osób. Przeciwnicy to większa część katolickiej Polski, prawicowcy, pieniacze, przypadkowi przechodnie. Protesty odniosły różne skutki. W Poznaniu władze Uniwersytetu Medycznego odwołały koncert w ramach "Polish Satanist Tour". Wiele podobnych emocji miało miejsce podczas trasy po Rosji. Koncerty w Chabarowsku, Nowosybirsku, Tomsku i Władywostoku były oblegane przez protestujących aktywistów rosyjskiej Cerkwi prawosławnej i tamtejszych nacjonalistów. Dwie trzecie tournee nie odbyło się, a zespół został zawrócony do Polski po przygodach w postaci pobytu w areszcie deportacyjnym i nałożeniu grzywny w wysokości 2 tysięcy rubli (ok. 40 dolarów na dzień dzisiejszy, ale wciąż z tendencją do piekła).

Behemoth (Polska). http://bochesmalas.blogspot.com/2014/03/behemoth-satanist.html / Fot. bochesmalasNowy teledysk zwiastuje wydawnictwo CD z zawartością w postaci dwóch EP "Xiadz" i "Blow Your Trumpets Gabriel". Tytuły były dotychczas dostępne jedynie na płytach tradycyjnego tłoczenia. Sam Nergal mówi o tej edycji: "Przez długi czas zastanawialiśmy się, czy powinniśmy to zrobić czy nie. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na to wydanie. Wciąż będzie to jednak ściśle limitowany krążek, tak, żeby nie stracił ekskluzywnego charakteru" - cytuje Darskiego Magazyn Gitarzysta. CD zapowiedziano jako limitowany (2 tys. szt.) digipack.
źródło: Magazyn GitarzystaWybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie słucham raczej Behemotha ale trzeba przyznać że na świecie są dość dobrze rozpoznawani. W Polsce to raczej większość kojarzy z akcji z targaniem Biblii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak pięknie, gdy muzyka łączy pokolenia. Może nie każdemu ten rodzaj rytmu odpowiada, ale nieważne to, liczy się przesłanie. Wielcy mędrcy zbyt późno zauważyli moc jaka drzemie w Behemocie. Swoją wielką karierę powinien zacząć występem na Krakowskim Przedmieściu przed Pałacem Namiestnika jeszcze kilka lat temu. Niewątpliwie odczarowałoby to złą atmosferę jaka wtedy tam panowała.

Myślę, że zespół powinien być traktowany jako nasza tajna broń w "pokojowych" misjach międzynarodowych. Zamiast wysyłać nasze źle uzbrojone wojsko do Iraku czy Afganistanu na pewną śmierć powinniśmy zacząć od muzyki, która podobno łagodzi obyczaje.
Na Bliskim Wschodzie są fani tego gatunku muzyki , ciemiężeni i prześladowani przez islamizm. Występ Behemota przyniesie im upragnioną wolność i pokój.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.