Facebook Google+ Twitter

Behemoth podbija Amerykę

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-08-24 14:16

Najsłynniejszy polski zespół blackmetalowy Behemoth świeci triumfy w Stanach Zjednoczonych. Płyta "Evangelion" trafiła właśnie na prestiżową listę magazynu "Billboard".

Behemot triumfuje za oceanem. / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:BehemothBAND.jpgZnana z wyjątkowo ciężkich brzmień i kontrowersyjnych spektakli grupa muzyczna podbiła serca Amerykanów. Na liście "Billboard", która stanowi miarę popularności i wyznacznik jakości wykonawców zajęli 55. miejsce (na liście 200 najpopularniejszych wykonaców). Stało się to już po tygodniu sprzedaży najnowszego albumu Behemotha.

Za polską kapelą uplasował się Guns'n'Roses, a niedaleko powyżej - Beyonce. Polscy krytycy muzyczni jednogłośnie komentują - nikt z Polski nie osiągnął takiego sukcesu, i prawdopodobnie długo nikt mu nie dorówna.

O popularności Behemotha świadczy nie tylko lista "Billboard". Zespół króluje na wszelakich portalach i serwisach poświęconych muzyce, a na Youtube klipy oglądane są przez miliony internautów.

Popularności zespołu nie potrafi wyjaśnić sam Adam "Nergal" Darski, wokalista zespołu Behemot:
- Wkład pracy nie jest decydujący, bo wiele zespołów pracuje podobnie ciężko jak my. (...) To, co robimy, wykonujemy z miłością i pasją, ale to także żadne wytłumaczenie.

Behemoth gra wyjątkowo agresywną muzykę, pełną antychrześcijańskich symboli. Podczas koncertów grupa występuje w charakterystycznym czarno-białym makijażu oraz kostiumach. Zdarzały się skandale związane ze zniszczeniem na scenie egzemplarza biblii czy obraźliwych komentarzy wokalisty na temat Kościoła.

Źródła:
TVN24, Dziennik,

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

dno
  • dno
  • 22.01.2011 13:51

Ten zespół nie ma nic wspólnego z BM.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nikt nie napisze o najwiekszym spadku na US top 200 w tym tygodniu? 43 pozycje w dol to musi bolec:-(

Komentarz został ukrytyrozwiń

:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rafał, ja naprawdę nie jestem z gatunku czepialskich...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Livia - po zastanowieniu rewiduję swój pogląd - zajrzałem w panel moderacyjny i jeszcze kilka podobnych tekstów Łukasza tam czeka. Dodatkowo przeczytałem podobny tekst do powyższego na tvn24 i trudno nie przyznać Ci jednak racji :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

To już 7 materiał w tym stylu dzisiejszego dnia. A mamy dopiero 14.41...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sporo płyt temu Behemoth wymknął się z szufladki pt. blackmetal. Dziś mało kto umieszcza zespół w tym nurcie. Bliższe prawdzie jest być może określenie: techniczny death metal, choć tak naprawdę zespół wypracował swój własny styl. Chyba zaczynam - wbrew pierwszemu wrażeniu - zgadzać się z Livią link , tekst nie zawiera nic ponadto, co napisały wymienione źródła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.