Facebook Google+ Twitter

Behemoth promuje najnowszą płytę "The Satanist", a Krucjata Różańcowa organizuje protesty

3 października kilkadziesiąt osób zebrało się pod łódzkim klubem Wytwórnia, aby protestować przeciwko bluźnierstwu i promowaniu satanistycznych treści. W niedzielę ma odbyć się kolejny protest, tym razem we Wrocławiu. Organizatorem protestów jest Krucjata Różańcowa za Ojczyznę.

 / Fot. Victoria Morse/(CC BY-SA 2.0)/flickrBehemoth to jeden z najsłynniejszych polskich zespołów na świecie, którego muzyka, teatralna oprawa występów i teksty piosenek ściągają gniew środowisk katolickich już od wielu lat. Muzykom zarzuca się przede wszystkim szydzenie z wartości chrześcijańskich i zachęcanie do oddawania czci szatanowi.

Zobacz: W październiku Behemoth rozpoczyna swoją trasę koncertową

Mimo protestów zespół 3 października wystąpił przed łódzką publicznością. Na fanów Behemotha przed wejściem do Wytwórni czekało kilkadziesiąt osób. Manifestację zorganizowała Krucjata Różańcowa, której członkowie witali fanów ciężkiego brzmienia modlitwami.

Jak podaje gazeta wrocławska, kilkaset osób z różańcami w rękach chce w niedzielę, 5 października demonstrować przed klubem Eter we Wrocławiu, w którym Behemoth zagra kolejny koncert.

Organizatorzy zapowiadają, że będą protestować "przeciwko znieważaniu Boga, Maryi Królowej Polski, Świętej wiary katolickiej, przeciwko przestępczemu, promującemu zło, wzywającemu do nienawiści, bluźnierczemu, wyszydzającemu uczucia religijne wierzących wystąpieniu zespołu muzycznego „Behemoth” pod kierownictwem tzw. Nergala Adama Darskiego".

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę planuje kolejne protesty m.in. w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Toruniu i Gdańsku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W Poznaniu pod naciskiem rodzimych "talibów" odwołano koncert Behemotha, który miła się odbyć jutro, czyli 6 października.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.