Facebook Google+ Twitter

Behemoth w mieście o. Rydzyka na wystawie "Sztuka gniewu"

Gdański zespół będzie jednym z gości niezwykłej i kontrowersyjnej wystawy "THYMÓS. Sztuka gniewu 1900-2011"

 / Fot. Centrum Sztuki Współczesnej w ToruniuW ramach ekspozycji organizowanej przez Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu zostanie zaprezentowane ponad 120 prac naszych rodzimych artystów. Na liście twórców znajdą się zarówno nazwiska autorów z pierwszych lat XX wieku, jak i współczesnych.

Obok prac takich klasyków jak Ksawery Dunikowski, Zbigniew Libera czy Józef Robakowski znajdziemy więc dzieła artystów reprezentujących sztukę krytyczną (np. Grzegorz Klaman, Dorota Nieznalska, Alicja Żebrowska) oraz twórców młodego pokolenia. W skład wystawy wchodzą również prace artystów rzadko prezentowanych w scenerii galerii sztuki współczesnej. W toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej pojawią się również dzieła takich artystów jak Roman Polański, Tomasz Stańko - oraz właśnie Behemoth.

Wszystkie prace, które pojawią się na wystawie - jak twierdzą organizatorzy - łączy jedno. Są manifestacją gniewu, rozumianego w kontekście tradycji klasycznej jako thymós, czyli rodzaj siły życiowej, porywu ducha, który budzi inspirację.

Jeśli jest ktoś ciekaw, cóż zaproponować odbiorcom mogą członkowie zespołu Behemoth - ma na to czas od 28 października do 20 listopada bieżącego roku.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.