Facebook Google+ Twitter

Behemoth zagra w warszawskiej Stodole!

Już 21 października w ramach trasy Phoenix Rising Tour 2011 –XX Years w Stodole zagra Behemoth.

 / Fot. Materiały prasowe/oficjalna strona zespołu.Historia jednego z najbardziej znanych na świecie polskich zespołów zaczyna się w 1991 roku. Grupę założył jej lider i wokalista Adam "Nergal" Darski. Od tamtego czasu Behemoth nagrał 9 longplayów. Album "The Apostasy", jako pierwsze polskie wydawnictwo, trafił na amerykańską listę Billboard. Ostanie wydawnictwo zespołu to płyta "Evangelion" z 2009 roku, która również trafiła na tę listę, a w kraju przez tygodnie zajmowała pierwsze miejsce w notowaniu OLiS.

Zespół jest od dłuższego czasu zasypywany nagrodami za swoją twórczość. Poczynając od Fryderyka w ubiegłym roku, przez wyróżnienia muzycznej prasie (m.in. nagrody magazynów Metal Hammer i Terrorizer).

Zespół był nominowany do Paszportów Polityki i Fenomenów Przekroju. Na uwagę zasługuje również warstwa wizualna zespołu, niejednokrotnie doceniana za teledyski i oprawy albumów, często również wzbudzająca kontrowersje.

Zespół zdobył szerokie uznanie również poza granicami naszego kraju. Behemoth już w czasie pierwszego pobytu w Stanach Zjednoczonych otwierał występy takich gwiazd jak Danzig czy Opeth. Zagrał na wielu prestiżowych festiwalach, w tym również w słynnym objazdowym Ozzfest.

W tym tygodniu odbyła się premiera ostatniego teledysku grupy "Lucifer".Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.