Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1053 miejsce

Beksińscy otworzyli 57. Krakowski Festiwal Filmowy

Uroczystą galą w kinie Kijów.Centrum i projekcją filmu dokumentalnego „Beksińscy. Album wideofoniczny” Marcina Borchardta rozpoczął się w niedzielę wieczorem przy pełnej sali 57. Krakowski Festiwal Filmowy.

Podczas gali otwarcia 57. Krakowskiego Festiwalu Filmowego / Fot. materiały prasoweW oficjalnym otwarciu, któremu przewodził dyrektor Festiwalu Krzysztof Gierat, wzięli udział przedstawiciele świata filmu z całego świata oraz władze samorządowe. - Festiwal od początku pozostaje naszym filmowym oknem na świat. Dzięki niemu w Polsce, w Krakowie, na bieżąco śledzimy rozwój międzynarodowego życia filmowego, pozostając w stałym kontakcie z najwybitniejszymi osiągnięciami światowego dokumentu i krótkiego metrażu – powiedział prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski.

Tegoroczną edycję festiwalu otworzyła projekcja dokumentu „BEKSIŃSCY. Album wideofoniczny”. Premierę filmu poprzedziło spotkanie z jego twórcami: reżyserem Marcinem Borchardtem, producentem Dariuszem Diktim, montażystą Dominikiem Jagodzińskim oraz Magdaleną Grzebałkowską, autorką książki “Beksińscy. Portret podwójny”, na podstawie której powstał film dokumentalny.

80-minutowa słodko-gorzka historia rodziny artystów została opowiedziana za pomocą archiwalnych zdjęć i filmów kręconych amatorską kamera przez malarza Zdzisława Beksińskiego. Artysta uwieczniał codzienne życie swojej rodziny głównie w mieszkaniu na warszawskim blokowisku. Krakowska publiczność będzie miała okazję ponownie obejrzeć film 31 maja o godz. 14 w kinie ARS oraz 1 czerwca o godz. 23.00 w Kinie Pod Baranami w ramach Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego.

W ciągu ośmiu festiwalowych dni widzowie będą mieli okazję obejrzeć w 4 konkursach i 12 sekcjach pozakonkursowych ponad 200 filmów z Polski i z całego świata, w większości pokazywanych w naszym kraju po raz pierwszy. Konkursowe filmy oceniać będzie międzynarodowe jury, które w pełnym składzie stawiło się na ceremonię.

Najbliższa festiwalowa gala odbędzie się w poniedziałkowy wieczór, kiedy zostanie zainaugurowana sekcja "Fokus na Niemcy" pokazem filmu "Brat Jakob" w reż. Elí-Rolanda Sachsa.

mat. prasowe

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.