Facebook Google+ Twitter

Bełchatów. Festiwal Młode(j) Sztuki

W miniony weekend Dworek Olszewskich w Bełchatowie na trzy dni stał się siedzibą Festiwalu Młode(j) Sztuki. Impreza na dobre zagościła już w kalendarzu imprez kulturalnych - w tym roku odbyła się już trzecia edycja. W otoczeniu pięknego parku i murów osiemnastowiecznego dworku można było posłuchać muzyki jazzowej.

Marek Napiórkowski Quartet / Fot. Karolina JędrasW pierwszym dniu festiwalu mimo niesprzyjającej aury na kino w plenerze mogliśmy obejrzeć niemy film z 1927 roku pt:"Metropolis". Atrakcją wieczoru była muzyka yassowa w wykonaniu Tymona Tymańskiego&The Transistors. Swoim głosem i grą na gitarze czarowali Tymon Tymański i Marcin Gonzo Gałązka, Arek Kraśniewski grał na basie a Filip Mutu Gałązka na bębnach.

W sobotę koncerty odbyły się w parku przy dworku oraz w restauracji "Gościniec". Dla bełchatowskiej publiczności wystąpili Maciej Tubis Trio (w składzie: na fortepianie - Maciej Tubis, na kontrabasie - Marcin Lamch oraz na perkusji Przemysław Pacan) i RGG (Przemysław Raminiak - fortepian, Maciej Garbowski- kontrabas i Krzysztof Gradziuk - perkusja).Marek Napiórkowski / Fot. Karolina Jędras

Podczas ostatniego, trzeciego dnia Festiwalu Młode(j) Sztuki swoją grą urzekł nas Marek Napiórkowski Quartret. Tym razem koncert odbył się we wnętrzu barokowego dworku, podkreślając dźwięki ballad jazzowych. W skład tej formacji wchodzą na gitarach Marek Napiórkowski, na kontrabasie i gitarze Robert Kubiszyn oraz Miachał Tokaj na fortepianie i Michał Miśkiewicz na perkusji.

Na koncerty przychodzą wszystkie pokolenia
mieszkańców Bełchatowa, by kilka lipcowych popołudni spędzić wśród dźwięków muzyki ambitniejszej. W poprzednich edycjach mogliśmy usłyszeć m.in. Janusza Florczyka, Piotra Płuskę, Kwartet Marek Napiórkowski Quartet / Fot. Karolina Jędrassmyczkowy "CONSONATI" i innych. Kolejna edycja festiwalu już za rok.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ciekawe, ciekawe +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.