Facebook Google+ Twitter

Bełchatów sportem stoi!

Nikt chyba, nawet w najśmielszych snach, nie spodziewała się, że wiosna 2007 roku w sporcie będzie „należała” do drużyn reprezentujących niewielki Bełchatów.

Piłkarze GKS Bot Bełchatów. Fot. Dariusz Śmigielski Dziennik ŁódzkiW liczącym sobie niewiele więcej niż 60 tysięcy mieszkańców mieście, które dotychczas było znane z Kopalni Węgla Brunatnego i elektrowni „rośnie” potęga sportowa w dwóch najpopularniejszych dyscyplinach w Polsce: piłce nożnej oraz siatkówce. Budząc przy tym zazdrość władz i sympatyków sportu takich miast jak Warszawa, Łódź, Kraków czy Wrocław.

Skąd taki fenomen w niewielkim Bełchatowie? Czynników jest wiele, ale chyba najważniejszy to ludzie. Najwięcej od nich zależy, a w Bełchatowie trafiło się kilka osób naprawdę myślących, z głowami na karku, a nie tylko do noszenia przysłowiowej czapki lub kapelusza. Doskonałe zarządzanie i konsekwencja w budowaniu drużyny, stawianie nie na wysłużone i przereklamowane gwiazdy, ale na młodych, głodnych sukcesu ludzi sprawiło, że piłkarze i siatkarze są liderami w swoich dyscyplinach, śmiało zmierzając po tytuły mistrzowskie.

Siatkarze BOT Skry Bełchatów. Fot. Dariusz Śmigielski Dziennik ŁódzkiW Bełchatowie wszystko jest poukładane i perfekcyjnie zorganizowane. Oba kluby mają możnego sponsora strategicznego: Holding BOT, który zapewnia płynność finansową i dba, by sportowcom niczego nie brakowało. Miasto pokusiło się o obiekty, których nie musi się wstydzić, bo ludzie rządzący tym miastem w końcu zrozumieli, że choć na sporcie ciężko jest zarobić, to ten ma wiele aspektów promocyjnych, dzięki, którym Bełchatów jest znany już w całej Polsce, a być może niedługo pozna go Europa.

Kibice zarówno siatkówki, jak i piłki nożnej drużyn spod znaku BOT, którzy całymi rodzinami wypełniają do ostatniego miejsca obiekty, z pełną i niepohamowana dumą dopingują swoich pupili, a Ci odpłacają im się piękna i skuteczną grą.

To wszystko sprawia, że choć Bełchatów to miasto małe, i dla niektórych nadal zaściankowe i prowincjonalne, powoli staje się Polską stolicą sportu a dla wszystkich innych może być przykładem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jestem z Bełchatowa i to tyle. Potwierdzm - to miasto było wiecznie młode i pełne talentów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.