Facebook Google+ Twitter

Belg, który zmienił płeć, poddał się eutanazji. Nie chciał być "potworem"

Nathan Verhelst, który urodził się jako dziewczynka Nancy, poddał się trzem operacjom zmiany płci. "Kiedy zobaczyłem się w lustrze pierwszy raz po operacji, poczułem odrazę do mojego nowego ciała" - mówił dziennikarzom 44-latek. Belg zdecydował się na eutanazję, którą przeprowadzono w brukselskim szpitalu.

 / Fot. www.hln.be/screenNathan Verhelst urodził się jako Nancy. Miał już trzech braci, a jego rodzice chcieli mieć kolejnego chłopca i nie akceptowali córki. "Byłem dziewczyną, której nikt nie chciał. Moi bracia byli faworyzowani, ja dostałem składzik nad garażem jako sypialnię" - mówił Nathan "Het Laatste Nieuws", cytowany przez metromsn.gazeta.pl.

W latach 2009-2012 Verhelst poddał się trzem operacjom zmiany płci, ale efekt nie był zadowalający. Chirurgicznie ukształtowany penis został odrzucony przez organizm, a Nathan nie akceptował swojego wyglądu. "Nie chcę być potworem" - mówił 44-latek.

Belg wystąpił o eutanazję, uzasadniając ją cierpieniami psychicznymi. Lekarze uznali, że sytuacja, w której znalazł się Verhelst, nie jest tymczasową depresją i przystali na jego prośbę. Zabieg przeprowadzono w szpitalu w Brukseli.

Belgia zalegalizowała eutanazję w 2002 roku. Tylko w 2012 r. zabiegowi poddały się 1432 osoby. Aby poddać się eutanazji, pacjent musi być przytomny i świadomie, wielokrotnie oraz dobrowolnie wyrazić chęć zakończenia życia z pomocą lekarzy. Belgijski parlament rozważa zalegalizowanie eutanazji dla osób poniżej 18. roku życia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Belgia - kraj-gospodarz UE (!) - dojrzewa do wymordowania przez wojujących islamistów. Ci ostatni zorganizowali tam własną partię, stawiającą sobie za cel zaprowadzenie szariatu w całym tym kraju. Jej wódz zginął kilka dni temu w Syrii, walcząc z tzw. okrutnym reżimem Assada. W odróżnieniu od greckich radykalnych nacjonalistów nikt jednak nie wsadza jej czlonków do więzienia. Byłaby kupa śmiechu, gdyby doszło do NATO-wskiej interwencji zbrojnej w Syrii po stronie "demokratycznje opozycji" i gdyby ten bojownik o światowy kalifat został ocalony przed losem, o który sam się prosił, przez jakiś belgijski samolot bojowy, pilotowany przez np. lesbijkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rodzice tej biednej kobiety budzą we mnie obrzydzenie. Jak można doprowadzić do tego, by człowiek po wpływem odrzucenia przez najbliższych znienawidził własne ciało? I to do tego stopnia, żeby poddać się ciężkim, okaleczającym i nieodwracalnym operacjom. Winni są również lekarze, którzy zakwalifikowali ją do zmiany płci, choć najwyraźniej nie była transseksualistką, tylko potrzebowała pomocy dobrego terapeuty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.